logo
امروز : جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
پیامبر اکرم(ص):رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2020/2/28 ] [ 4 رجب 1441 ]
شناسه خبر : ۲۸۷۷

328 معدن غیر فعال در استان زنجان قابلیت فعال شدن دارند/ وجود 75 محدوده اکتشافی در استان زنجان

328-معدن-غیر-فعال-در-استان-زنجان-قابلیت-فعال-شدن-دارند-وجود-75-محدوده-اکتشافی-در-استان-زنجان

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان با اشاره به به وجود 360 معدن فعال و غیرفعال در سطح استان زنجان گفت: 328 معدن قابلیت فعال شدن دارند.

به گزارش موج رسا; مهدی حمیدی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به اشاره به وجود ۷۵ محدوده اکتشافی و پهنه‌های اکتشافی  در استان زنجان اظهار کرد: پهنه‌های اکتشافی ماهنشان، طارم و سلطانیه در دستور کار این سازمان است و در استان زنجان تفاهم نامه ای با اداره استاندارد برای کاهش هزینه‌های ماسه شویی و ایجاد کمیته تخصصی استاندارد منعقد شده است.

وی تصریح کرد: اعضای سازمان در گرایش‌های معدنی، شیمی، نقشه برداری و محیط زیست و رشته های مرتبط فعالیت می کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی معدن به‌عنوان بازوی سازمان صنعت، معدن و تجارت عمل می‌کند، ابراز کرد: اعضای این سازمان در استان که بیشتر در گرایش‌های مربوط به معدن و متالورژی تحصیل کرده‌اند 867 نفر است که پروانه اشتغال حدود 200 نفر از آن‌ها توسط خود سازمان صادر شده است.

وی از وظایف این سازمان بر آموزش اعضا تاکید کرد و گفت: اعضای این سازمان به دلیل داشتن تحصیلات دانشگاهی به نحو احسن توانسته‌اند از سرمایه‌های خدادادی استفاده کنند.

حمیدی با بیان اینکه سال گذشته دومین استان در حوزه آموزش اعضا بودیم، عنوان کرد: آموزش این افراد در بحث طراحی و اکتشاف معدن در هفت دوره انجام شد که 322 نفر در این دوره‌ها آموزش دیدند.

وی با بیان اینکه از سال 94 به‌عنوان نخستین استان در کشور برای آموزش رایگان کارگران معدن اقدام کردیم، تصریح کرد: این آموزش رایگان در سال‌های 95  و 96 نیز ادامه داشته‌اند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجانبا بیان اینکه 75 محدوده اکتشافی در استان وجود دارد، گفت: 360 معدن فعال و غیرفعال در استان وجود دارد که 328 معدن قابلیت فعال شدن دارند.

وی با بیان اینکه نخستین استانی هستیم که جلسات شناسایی پهنه‌های اکتشافی برگزار کردیم عنوان کرد: با این اقدام پهنه ماهنشان کشف شد و در اسفند ماه 95 استفاده عموم از سامانه کاداستر برای انجام فعالیت‌های معدنی آزاد شد.

حمیدی با بیان اینکه استحصال طلا کار دشواری است، عنوان کرد:  سه معدن طلا و یک کارخانه استحصال طلا در استان زنجان وجود دارد.

//ع

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *