logo
امروز : چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/2/8 ] [ 17 رجب 1444 ]
شناسه خبر : ۲۸۴۴۲
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان در گفت‌وگو با موج‌رسا؛

۱۰۰ درصد نسخه‌ پیچی در استان زنجان الکترونیکی است/کمتر از ۱۰ مورد تخلفات پذیرش آزاد نسخه در زنجان ثبت شد

۱۰۰-درصد-نسخه‌-پیچی-در-استان-زنجان-الکترونیکی-است-کمتر-از-۱۰-مورد-تخلفات-پذیرش-آزاد-نسخه-در-زنجان-ثبت-شد
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه در سطح استان زنجان ۱۰۰ درصد نسخه نویسی به صورت الکترونیکی است، گفت: تعداد تخلفات در خصوص پذیرش آزاد نسخه در زنجان کمتر از ۱۰ مورد بوده است.

یعقوب شیویاری در گفت‌وگو با خبرنگار  موج رسا; با اشاره به اینکه نسخه نویسی الکترونی توسط شورای عالی بیمه تصویب شد، اظهار داشت: از دو سال گذشته برنامه‌ریزی‌ها در این راستا انجام شد تا با نسخه الکترونیک پرونده الکترونیک ایجاد شود.

وی افزود: خوشبختانه استقبالی که از طرف پزشکان در این راستا انجام گرفت مناسب بود هر چند در ابتدا مشکلاتی وجود داشت.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه در کل کشور ۹۸ درصد نسخه‌ها الکترونی صادر می‌شود، گفت: نسخه پیچی در استان زنجان ۱۰۰ درصد الکترونی بوده و قابل راستی آزمایی است. 

وی با بیان اینکه ۴۸۰ مرکز بهداشتی استان به صورت الکترونی نسخه پیچی می‌کنند، تصریح کرد: به موجب قانون اگر نسخه‌ای الکترونی نباشد قابل پرداخت نیست، اما شرایط استثنا ممکن است ایجاد شود و در این زمینه اعلام کرده ایم در صورتی که اختلال در سیستم ایجاد شود، امکان نسخه پیچی الکترونی میسر نباشد و در شرایط خاص باشد نسخه دستی قبول کنند.

شیویاری با بیان اینکه گاها برخی افراد سعی می‌کنند تا سود جویی کرده و نسخه را آزاد حساب کنند، گفت: اما بلافاصله رصد کرده و وارد عمل می‌شویم با این حال سامانه ۱۶۶۶ و شماره #۱۶۶۶* در اختیار مردم قرار دارد تا هر گونه سوال و پیشنهاد و شکایت خود را مطرح کنند.

وی با بیان اینکه کارشناسان در هر لحظه‌ای پاسخگو هستند گفت: اگر امکان بررسی در همان لحظه میسر باشد این امر انجام می‌شود و اگر بررسی در همان لحظه امکان پذیر نبود نتیجه نهایی به فرد شاکی ارائه داده می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت یادآور شد: در استان زنجان ارائه دهندگان خدمات پای کار هستند و سازمان‌های بیمه‌گر، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و بیمه سلامت اوضاع را رصد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تعداد تخلفات در خصوص پذیرش آزاد نسخه در زنجان کمتر از ۱۰ مورد بوده است، گفت: بلافاصله اطلاعات بررسی شده، مبلغ اضافی برگشت داده شده و با فرد خاطی نیز علاوه بر تذکر برخورد انجام گرفته است./ب

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر