logo
امروز : شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۹:۱۰
[ شناسه خبر : ۲۸۳۶۹ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
امام جمعه سلطانیه:

ناتوانی دشمن در برابر نیروهای مسلح پیام رونمایی از موشک های ایرانی است /بلاتکلیفی متقاضیان مسکن ملی در زنجان

ناتوانی-دشمن-در-برابر-نیروهای-مسلح-پیام-رونمایی-از-موشک-های-ایرانی-است-بلاتکلیفی-متقاضیان-مسکن-ملی-در-زنجان
امام جمعه سلطانیه با بیان اینکه کسانی که در مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌اند بلاتکلیف هستند، گفت: متقاضیان از زمان واگذاری و تحویل مسکن خود مطلع نیستند.

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام حسینی نسب امام جمعه سلطانیه در خطبه های نماز جمعه با توصیه به تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت، اظهار کرد: دعای برای آمرزش فرزندان از حقوق آنان است.

حسینی نسب با اشاره به وعده دولت مبنی بر ساخت ۴ میلیون مسکن و با بیان اینکه انتظار می رود دولت صادق الوعد باشد، ابراز کرد: کسانی که در این طرح ثبت کرده اند بلاتکلیف هستند و از زمان واگذاری و تحویل مسکن خود مطلع نیستند و لذا مسئولان استان زنجان در این باره توضیح دهند و ابهامات مردم را برطرف کنند.
وی با بیان اینکه ایران در عرصه امنیت، بهداشت و درمان و علم و فناوری با اقدامات زیر بنایی به نقطه مطلوب و عدم وابستگی رسیده، تصریح کرد: در عرصه اقتصاد نیز تنها راه ثبات اقتصادی و مقام بودن اقتصاد، اقدامات زیر بنایی از جمله تولید و اشتغال است.
امام جمعه سلطانیه با بیان اینکه با توجه به وضعیت فعلی جهان خصوصا بعد از کرونا و جنگ اوکراین ایجاد نظم نوین جهانی قطعی است و در نظم نوین جهانی بازیگران جدید و تاثیرگذار ظهور خواهند کرد و ایران بخاطر داشتن برخی ظرفیت ها و توانایی ها یکی از این کشورهاست، عنوان کرد: ایران در عرصه انرژی بخاطر دارا بودن انرژی و درخواست هایی که از نفت ایران از کشورهای مختلف دارد، و همچنین در عرصه علم و فناوری و با ارائه عرصه گفتمان مقاومت که باعث شده کشورهای زیادی در برابر آمریکا ایستادگی کنند، در نظم نوین جهانی نقش آفرین خواهد بود.
حسینی نسب به آزمایش موفق ماهواره بر قائم و موشک‌های قاره پیما در ایران اشاره کرد و افزود: ایران با آزمایش موشک قاره پیما و ماهواره بر قائم هم به جمع کشورهای دارنده این موشک‌ها پیوست و هم توان دفاعی و بازدارندگی خود را ارتقا داد و هم به دشمنان پیام داد حتی فکر مداخله نظامی بر علیه ایران را از سر خود بیرون کنند.
خطیب جمعه سلطانیه با اشاره به اعلام ساخت موشک توسط ایران که از همه سامانه‌های سپر موشکی عبور می‌کند، افزود: در روزهایی که دشمنان سعی می کردند با ایجاد اغتشاش کشور را با مسائل جزئی مشغول کنند، دلاورمردان ما هم رزمایش برگزار کردند، هم ماهواره بر آزمایش کردند و هم موشکی ساختند که از همه سپرهای دفاعی عبور می کند و دشمن توان مقابله با آن را ندارد.
وی با گرامیداشت سالروز شهادت شهید حسن طهرانی مقدم و با بیان اینکه این دانشمند پارسا و با همت بلند، ورود به جنگ تحمیلی با دست خالی و بدون امکانات موجب شد تا تصمیم بگیرد که برای پیروزی در جنگ باید پای خودمان بایستیم و اعتقاد داشت باید دست مقام معظم رهبری برای حمایت از امنیت مردم پر باشد و اینگونه شد، ادامه داد: شهید طهرانی مقدم بازدارندگی دفاعی را به اوج رساند و بخش عمده امنیت و قدرت دفاعی مرهون پدر موشکی ایران است.
امام جمعه سلطانیه به هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و با بیان اینکه کتاب در زندگی غریب است و حتی بعضا برای نیازها و یادگرفتن واجبات شرعی هم به کتاب مراجعه نمی شود، افزود: کتاب دروازه ای بسوی گسترش علم و دانش است.//ک

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر