logo
امروز : یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۷
[ شناسه خبر : ۲۸۳۲۰ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی استان زنجان خبر داد:

بیش از 89 هزارتن کالاهای اساسی در استان زنجان توزیع شده است

بیش-از-89-هزارتن-کالاهای-اساسی-در-استان-زنجان-توزیع-شده-است
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از توزیع بیش از 89 هزار تن کالاهای اساسی در از اول فروردین تا آخر مهر ماه سال 1401 در استان زنجان خبر داد.

به گزارش موج رسا; به نقل از واحد روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان، ولی اله زمانی، اظهار کرد: بیش از 89 هزارتن انواع کالاهای اساسی شامل گندم، برنج، شکر و آرد در راستای ماموریت‌های اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با هماهنگی کارگروه تنظیم بازار توزیع شده است.

ولی اله زمانی با اشاره به اینکه 80 هزارتن آرد برای مصارف شهروندان زنجانی توزیع شده است، افزود: برای تولید آرد بیش از 67 هزار و 336 تن گندم از ذخایره اداره کل به کارخانجات آردسازی استان اختصاص داده شده و مابقی آرد مورد نیاز از کارخانجات سایر استان ها تامین گردیده است.

وی گفت: بیش از 68 هزار و 493تن آرد برای مصارف واحدهای خبازی، بیش از 2 هزار 536تن آرد برای مصارف خام روستایی فاقد نانوایی و بیش از 8 هزار و 839 تن آرد برای مصارف صنف و صعنت توزیع گردیده است.

زمانی ادامه داد: بیش از 6 هزار و 148 تن شکر سفید در بسته‌بندی‌های مختلف با قیمت 18 هزار تومان برای هر کیلوگرم در اختیار بخش خانوار و صنف و صنعت در استان زنجان قرار گرفته است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان خاطرنشان کرد: بیش از 2 هزار و 856 تن برنج از انواع تایلندی، پاکستانی و هندی برای مصرف خانوارها، صنف و صنعت از محل ذخایر استان، متناسب با موجودی انبارها و با قیمت درب انبار به منظور عرضه در سطح استان زنجان توزیع شده است.

وی بیان کرد: برنج تایلندی رده "ب" در بسته‌بندی‌ های 10 و 40 کیلویی با قیمت هر کیلوگرم 11 هزار تومان و 50 کیلویی با قیمت هر کیلوگرم 10 هزار تومان و برنج پاکستانی با قیمت هر کیلوگرم 19 هزارتومان و برنج هندی "1121" با قیمت هر کیلوگرم 17 هزارتومان برای مصرف‌کنندگان در سطح استان زنجان عرضه شده است.

زمانی در رابطه با موجودی انبارهای استان زنجان، گفت: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان در حال رایزنی برای افزایش ذخایر استراتژیک استان بوده و میزان موجودی کالاهای اساسی استان در حد قابل قبول است.

وی عنوان کرد: در انبار کالاهای اساسی این اداره کل به مقدار مورد نیاز استان انواع کالاهای اساسی شامل گندم، برنج و شکر ذخیره و نگهداری شده تا در موقع نیاز و بر اساس هماهنگی ستاد تنظیم بازار برای مصرف شهروندان زنجانی اختصاص گردد./ب

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر