logo
امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/11 ] [ 28 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۲۸۳
با حضور سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان؛

طرح ملی خادم در زنجان افتتاح شد/ نیروهای هلال احمر به درب منازل زنجانی‌ها می‌روند

-طرح-ملی-خادم-در-زنجان-افتتاح-شد-نیروهای-هلال-احمر-به-درب-منازل-زنجانی‌ها-می‌روند

با حضور شهرام میرزایی،سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان؛  طرح ملی خادم در زنجان افتتاح شد

به گزارش موج رسا; شامگاه سه شنبه،در راستای اجرای سیاست‌های جمعیت هلال احمر طرح ملی خادم با راهبرد «خانواده آماده، جامعه آماده» و به منظور آماده سازی مردم در برابر حوادث و ارتقای توانمندی آنها برای مقابله با مخاطرات و افزایش تاب‌آوری جامعه در استان‌های کشور به اجرا در می‌آید.

مراسم آیین افتتاح طرح ملی خادم در نهمین روز از دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی  باحضور سرپرست جمعیت هلال احمر استان ، مدیرکل مدیریت بحران استان ، اعضای هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان ،معاونین جمعیت هلال احمر ، جمعی از اهالی مجتمع مسکونی برج فردوس و مربیان داوطلب طرح ملی خادم در سالن این مجتمع برگزارشد .

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت :  طرح ملی خادم با شعار «خانواده آماده، جامعه آماده» و با هدف آماده سازی مردم در برابر حوادث، ارتقاء توانمندی آنها برای مقابله با مخاطرات و افزایش تاب آوری جامعه در این استان به اجرا در می آید.

شهرام میرزایی افزود: در اجرای طرح ملی خادم، افراد متخصص و آموزش دیده جمعیت هلال احمر به درب منازل مراجعه کرده و آموزش‌های لازم را به خانواده‌ها ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه طرح ملی خادم در راستای تحقق شعار «خانواده آماده، جامعه آماده» کلید خورده است، تصریح کرد: در این طرح میزان آمادگی خانوارها با ۱۵شاخص از جمله وجود کیف اضطرار در خانواده‌ها، اطلاع از نقشه اضطرار خانواده، داشتن برنامه برای رسیدگی به افراد کم توان، وجود فرد آموزش دیده در خانواده، میزان آگاهی نسبت به اجزای ایمنی و سازه‌ای ساختمان، سنجیده می‌شود.

میرزایی گفت: به هر کدام از خانواده‌ها یک کد تعلق می‌گیرد و همچنین تغییرات سطح آگاهی امدادی خانوار در این مراجعات رصد می‌شود .

وی خدمت به مردم را از وظایف جمعیت هلال احمر برشمرد و کاهش خسارت‌های جانی را مهم‌ترین رویکرد طرح ملی خادم عنوان کرد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان  یادآور شد: فرهنگ‌سازی در حوزه آموزش‌های این مرکز باید به صورت همگانی و با مشارکت سایر افراد جامعه و حمایت دولت انجام شود تا بتوان به نتایج مطلوب دست یافت.

به گفته میرزایی در طرح ملی خادم، نیروهای آموزش دیده جمعیت هلال احمر قزوین در دو مرحله به درب منازل مراجعه کرده تا خانوارها از آموزش‌های لازم بهره‌مند شوند.

وی به نقش رسانه‌ها در آگاهی جامعه پرداخت و اضافه کرد: فعالان رسانه‌ها می‌توانند در طرح ملی خادم مشارکت داشته و مردم را از این طرح آگاه کنند.

 دراین مراسم مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان باتقدیر وتشکر از جمعیت هلال احمر استان برای اجرای طرح خادم در سطح استان ارتقاء آگاهی مردم در برابر حوادث و بلایا از اهمیت ویژ ای برخوردار است و ما امیدواریم شهروندان در اجرای این طرح نهایت همکاری و مشارکت را با مربیان هلال احمر انجام دهند .

 در پایان مراسم مربیان داوطلب طرح ملی خادم با مراجعه به درب منازل این مجتمع مسکونی برج فردوس برای آموزش خانواده ها شروع  کردند.

طرح ملی خادم در محله مجتمع مسکونی برج فردوس شهر زنجان کلید خورد.//ن 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *