logo
امروز : شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۳
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/25 ] [ 3 رمضان 1444 ]
شناسه خبر : ۲۸۲۵۲
معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در گفت‌وگو با موج‌رسا؛

سامانه ستکا در زنجان راه‌اندازی شد/ توزیع مرغ گرم با سامانه ستکا در حال انجام است

سامانه-ستکا-در-زنجان-راه‌اندازی-شد-توزیع-مرغ-گرم-با-سامانه-ستکا-در-حال-انجام-است
معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه سامانه ستکا از سه هفته گذشته در زنجان راه‌اندازی شده است، گفت: توزیع مرغ گرم با سامانه ستکا در استان در حال انجام است.

عبدالله جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه سامانه ستکا در چند استان از جمله زنجان در حال اجرا است، اظهار داشت: سامانه ستکادر استان زنجان در خصوص مرغ گرم در حال فعالیت است به طوری که فرایند تامین مرغ زنده از مرغداری تا فروش مرغ گرم به مرغ‌فروشی‌های سطح شهر توسط این سامانه انجام و رصد می‌گردد.

وی افزود: در طول هفته‌های گذشته جلسه‌هایی با اتحادیه‌های مرتبط همچون اتحادیه مرغداران، کشتارگاه‌های مرغ استان، اتحادیه مرغ‌فروشان استان برگزار و هماهنگی انجام گرفته و از سه هفته گذشته توزیع مرغ گرم تولیدی استان توسط سامانه ستکا در حال انجام است.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: تصمیم بر این شده تا در آینده نزدیک ۱۰۰ درصد مرغ گرم توسط سامانه ستکا عرضه شود که در حال حاضر مرحله آزمایشی در حال اجرا است تا اگر احیانا مشکلی وجود داشت حل شده و در آینده نزدیک همراهی تمام صنوف با این سامانه را داشته باشیم.

وی عنوان کرد: بعد از موفقیت در این مرحله، سایر اقلام مورد نیاز تنظیم بازاری دولتی همچون برنج، شکر، روغن با استفاده از ظرفیت این سامانه توزیع خواهد شد.

جعفری با اشاره به اهداف اجرای این سامانه یادآور شد: رصد دقیق میزان تولید، میزان موجودی کالاهای اساسی، عدالت در توزیع در اقصی نقاط استان، حذف واسطه‌های زائد، دسترسی عادلانه عموم مردم استان به کالاهای اساسی از جمله اهداف این طرح است، تا تمام مراحل تامین، تولید، توزیع تا مصرف کننده با استفاده از ظرفیت سامانه رصد شده و رضایت عمومی نیز حاصل شود.

این مسئول اذعان کرد: در سامانه ستکا فعلا مدیریت تا مرحله عرضه مرغ به خرده فروش رصد میگردد، در صورت لزوم میتوان فرایند کار تا مرحله عرضه به مصرف کننده نیز توسعه داد. 

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خاطر‌نشان کرد: فعالینی که درگیر در سامانه ستکا هستند شامل مرغداری‌ها، کشتارگاه‌ها، سیستم حمل، شبکه توزیع مرغ فروشی‌ها است که به تمام این صنوف اطلاع‌رسانی انجام شده است.

وی گفت: فروشگاه‌های پروتئینی و زنجیره‌ای متقاضی برای عضویت و ثبت‌نام در سامانه سامانه هستند می‌توانند به آدرس setk724.ir مراجعه کنند./ب

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر