logo
امروز : یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/9 ] [ 26 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۲۸۲
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:

ضرورت توجه ویژه به بخش صنعت و معدن برای ایجاد اشتغالزایی/ استان زنجان ظرفیت بالایی در بخش معدن دارد

ضرورت-توجه-ویژه-به-بخش-صنعت-و-معدن-برای-ایجاد-اشتغالزایی-استان-زنجان-ظرفیت-بالایی-در-بخش-معدن-دارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه باید برای رفع مشکلات صنعت، معدن و تجارت توجه ویژه ای به این حوزه شود، گفت: صنعت و معدن مهم ‌ترین بخش ایجاد اشتغال پایدار است.

ناصر فغفوری در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; معادن استان زنجان را در حوزه اکتشاف و استخراج مواد معدنی را از ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری ازریابی کرد، اظهار کرد: استان زنجان در حوزه اکتشاف و استخراج مواد معدنی از ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه با توجه به وجود پتانسیل های بالقوه در معادن استان، سرمایه گذاری در بخش استخراج از توجیه قابل توجهی برخوردار است، افزود: امیدواریم با ورود تکنولوژی های جدید به معادن استان صادرات مواد معدنی خام را از استان به صفر رسانده و شاهد افزایش ارزش افزوده، اشتغالزایی و رشد سرمایه گذاری در معادن داشته باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه طی سال های اخیر اقدامات خوبی در زمینه فراوری مواد معدنی و ایجاد ارزش افزوده در استان صورت گرفته است، اظهار داشت: در صورت ورود سرمایه گذاران به این بخش، امکان افزایش ظرفیت معادن استان به میزان قابل توجهی وجود دارد.

فغفوری با بیان اینکه توجه به بخش معدن و فرآوری فرآورده‌ های معدنی به عنوان یکی از بخش‌ هایی است که می‌تواند سهم بسیار بالایی در رسیدن به توسعه پایدار داشته باشد، اظهار داشت: صنعت معدن يکی از بهترين ظرفيت‌ ها و پتانسیل های موجود کشور برای توسعه پایدار محصوب می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون زنجیره فراوری سنگ آهن در استان تکمیل و خروج آن به صورت خام از توجیه اقتصادی برخوردار است، تصریح کرد: صنعت و معدن مهم ‌ترین بخش ایجاد اشتغال پایدار است.

وی با بیان اینکه در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، تمامی شاخص های مقایسه ای رشد مناسبی را نشان می دهد، بیان کرد: همه پارامتر های توسعه صنعتی این استان از جمله حجم سرمایه گذاری، اشتغال بخش صنعت، تعامل دستگاه های ذیربط، افزایش تعداد واحد های صنعتی دارای حداقل پیشرفت ۶۰ درصد و ارزش افزوده بهبود یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه تمام پارامتر های توسعه صنعتی این استان طی ۲ سال گذشته بهبود یافته اند و هیچ پارامتری را نمی توان یافت که نسبت به قبل رشد نکرده باشد، اظهار کرد: استان زنجان رتبه ۱۲ معدنی و رتبه ۱۵ صنعتی در سطح کشور را به خود اختصاص داده است و در مجموع رتبه صنعتی و معدنی زنجان ۱۴ است.

فغفوری با بیان اینکه باید برای رفع مشکلات به این حوزه توجه ویژه ای شود، بیان کرد: در این راستا ستاد اقتصاد مقاومتی برای توسعه اشتغال و اقتصاد در استان تشکیل شده است.

///پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *