logo
امروز : شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۷:۵۶
[ شناسه خبر : ۲۸۰۱۶ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان؛

یادمان شهدای شهر ارمغانخانه و نیک‌پی در انتظار تکمیل/ فاز اول موزه دفاع مقدس زنجان دهه فجر امسال افتتاح می‌شود

یادمان-شهدای-شهر-ارمغانخانه-و-نیک‌پی-در-انتظار-تکمیل-فاز-اول-موزه-دفاع-مقدس-زنجان-دهه-فجر-امسال-افتتاح-می‌شود
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با بیان اینکه در دهه فجر امسال فاز اول موزه دفاع مقدس را افتتاح خواهیم کرد گفت: برای تکمیل موزه ۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز خواهد بود.

سید شمس‌الدین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، با اشاره به اینکه در سطح استان ۶۲ شهید گمنام مهمان مردم شریف زنجان هستند، اظهار داشت: خوشبختانه زنجان تنها استانی است تقریبا همه یادمان‌ها به همت مسئولان و مردم شهرستان‌ها ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ یادمان در استان وجود دارد، افزود: تعدادی از یادمان ها در ادارات، پادگان‌های سپاه و ارتش قرار دارند و باقی در مکان‌های عمومی دفن شده‌اند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان گفت: فعال‌ترین یادمان مزار شهدای گمنام گاوازنگ یا ائل‌داغی است که ۸ شهید در این مکان آرمیده است و فعال نیز می باشد. امسال غیر از ماه محرم و مناسبت‌ها که هر روز هم برنامه برگزار می‌شد، در اربعین نیز برنامه جاماندگان اربعین برگزار شد و بیش از ۱۱۰ هزار نفر در پیاده روی شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه در دو شهر ارمغانخانه و نیک‌پی نیز مقرر شده تا یادمان‌ها تکمیل شوند، تصریح کرد: در بقیه شهرستان‌ها یادمان‌ها تکمیل است و مردم در حال اجرای برنامه هستند. هر چند انتظار داریم در تمام شهرستان‌ها یادمان‌ها همانند یادمان شهدای گمنام گاوازنگ فعالتر باشند و به لحاظ کیفیت برنامه‌ها را ارتقا دهند.

موسوی در ادامه با اشاره به اینکه در بحث موزه دفاع مقدس زنجان جزو استان‌هایی است، که به جهت ساخت موزه عقب مانده‌ است، گفت: امسال در سفر ریاست جمهوری مبلغ خوبی مصوب شد، که از آن تاکنون مقداری تخصیص یافته است با این وجود امیدواریم دهه فجر قسمت اداری اسناد و کتابخانه افتتاح و محتوای موزه نیز سال بعد تکمیل شود و استان زنجان به جمع استان‌هایی بپیوندد که موزه دفاع مقدس و مرکز فرهنگی آن فعال است.

وی با بیان اینکه در دهه فجر امسال فاز اول موزه دفاع مقدس را افتتاح خواهیم کرد، خاطر نشان کرد: در خصوص برآورد قیمت و اعتبار لازم در راستای تکمیل موزه دفاع مقدس نمیتوان رقمی اعلام کرد چراکه قیمت‌ها ثابت نیست، با این وجود مبلغی بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان نیاز خواهد بود که از محل سفر ریاست جمهوری مبلغ ۳۰ میلیارد تومان مصوب شده است و استاندار نیز قول تامین مبلغی؛ از منابع استانی را داده‌اند./ب

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر