logo
امروز : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۷:۴۰
[ شناسه خبر : ۲۸۰۰۵ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 7 دقیقه ]
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان در گفت‌وگو با موج‌رسا؛

هیمنه پوشالی دشمنان در حال فرو ریزی است/ قلم به دستان برای روشنگری پای کار بیایند

هیمنه-پوشالی-دشمنان-در-حال-فرو-ریزی-است-قلم-به-دستان-برای-روشنگری-پای-کار-بیایند
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با بیان اینکه هیمنه پوشالی دشمنان شکسته است، گفت: در جنگ بین روسیه و اکراین می بینیم عظمت پوشالی که دشمنان به خود درست کرده بودند چه قدر سریع فرو ریخت، دشمنان با اغتشاشات اخیر نیز سعی کردند ما را در داخل به خود مشغول کنند اما ایران اسلامی هوشیار است و بازی نمی‌خورد.

سید شمس‌الدین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری دفاع مقدس یک رسانه است که توانمندی‌های ایران، توانمندی‌های جوان‌های ایران را به دنیا شناساند، اظهار داشت: خلاصه کلام رهبر معظم انقلاب این است که ما ابهت غرب را شکستیم. جنگ تحمیلی جنگ تمام عیار علیه ایران در حال انجام بود که کشور ما توانست به پیروزی عزتمندانه برسد.

وی با بیان اینکه ما هنوز دفاع مقدس و جنگ تحمیلی را به آن عمق که باید نشناخته‌ایم، افزود: آیا ما در جنگ با عراق فقط با این کشور روبه رو بودیم؟ اصلا چنین نیست ما با ابرقدرت‌های جهان در حال جنگ بودیم بنابراین نباید جنگ و ابعاد آن را کوچک کرد چراکه جنگ علیه ایران یک جنگ بین‌المللی و جنگ جهانی سوم بود. جهان به دو ابر قدرت تبدیل شده بود و ایران با ابر قدرت‌ها به مقابله برخواسته بود.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با بیان اینکه ایران با تمام مصیبت‌ها در حال جنگ با جهان بود اما عراق در پایان جنگ برای خود ۳۰ هزار میلیارد ذخیره ارزی جمع کرده بود، گفت: هزینه‌ای که ایران برای دفاع و مقابله با عراق کرد قابل مقایسه با این کشور نیست. کشور‌های دیگر در حال تامین تسلیحات نظامی، تانک، هواپیما و هلی‌کوپتر به عراق بودند و همه جانبه این کشور را حمایت می‌کردند.

وی با بیان اینکه مردم عراق با مردم ایران برادر هستند و مشکلی با یکدیگر ندارند، عنوان کرد: یک دیوانه‌ای پیدا شده بود که به لحاظ ایدئولوژیکی و به لحاظ وابستگی در جایگاه خود قرار نداشت، از لحاظ سیاسی و ایدئولوژیکی وابسته به کشور‌های دیگر بود.

موسوی با اشاره به اینکه کشور‌های اروپایی که ادعای حقوق بشری دارند و به خاطر فوت یک ایرانی که اتفاقا ما نیز به خاطر فوت این هموطن ناراحت هستیم، ادای ناراحتی داادامه داد: در طول دوران جنگ با اهدای تجهیزات کدام کشور‌ها به عراق و جنگ علیه ایران کشور ما شهید داد؟ مواد شیمیایی که سبب شیمیایی شدن عده کثیری شد توسط کدام کشور‌ها تامین می‌شد؟ همه کشور‌ها به هر نحوی که بوده در حال کمک به عراق بودندحال چه شده که اروپایی ها که خود ناقض حقوق بشری هستند ادعای حقوق بشر را دارند؟

وی با بیان اینکه ما در جنگ با دو ابر قدرت روبه رو بودیم و هر دو ابر قدرت را شکست دادیم، گفت: ما انقلابمان را صادر کردیم، با اینکه ایران اسلامی یک مرز زمینی دارد اما امروز مرز معنوی و تمدن ایرانی اسلامی ما در کل جهان گسترده شده است. با این حال در هر جای دنیا اگر صدای مظلومی را بشنویم چه در عراق، افغانستان، یمن، سوریه ما به کمک خواهیم رفت و از زنان و کودکان بی دفاع دفاع خواهیم کرد که به دست همین غربی‌ها کشته نشوند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با بیان اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری اگر ما در عراق نمی‌جنگیدیم باید در همدان و استان‌های دیگر به جنگ‌با دشمن می‌پرداختیم، تصریح کرد: دفاع مقدس ما تدوام تلاش، آزادگی و دفاع تمام عیار ملت ایران است.

وی بیان کرد: هیمنه پوشالی دشمنان شکسته است، در جنگ بین روسیه و اکراین می بینیم عظمت پوشالی که دشمنان به خود درست کرده بودند چه قدر سریع فرو ریخت، دشمنان با اغتشاشات اخیر سعی می کنند ما را در داخل به خود مشغول کنند اما ایران اسلامی هوشیار است و بازی نمی‌خورد.

موسوی با اشاره به اینکه در دهه های گذشته گروه‌هایی با عناوین مختلف سعی بر تجزیه ایران داشتند اما همه آن‌ها نابود شده و از بین رفتند، خاطرنشان کرد: امروز هم ادامه همین گروه‌ها در خیابان‌ها در حال دشمنی و اشوب هستند و دل مردم ایران و دوستداران ایران در سایر کشور‌ها را به درد آورده‌اند.

وی گفت: پرچم جمهوری اسلامی ایران با بهای خون ۲۳۰ هزار خون جوانان ریخته شده این مملکت استوار است و هرگز، از بین نخواهد رفت.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با اشاره به اینکه مردم زنجان بیش از اندازه و ظرفیت خودشان در دفاع مقدس نقش داشتند، اذعان کرد: استان زنجان جزو استان‌هایی بود که بیشترین داوطلبان را به جنگ اعزام کرد، شهری که در آن آب و دریا نبود غواصان دریا دلی تربیت یافت که در چندین عملیات موفقیت بدست آوردند و خط شکن بودند.

وی تاکید کرد: مردم به این انقلاب و نظام جان می‌دهند، خودشان رای دادند و پیروزی انقلاب را پذیرفتند. اگر دیر به صحنه امدند منتظر بودند که ببینند گرد و خاک برخواسته نشات گرفته از کجاست؟

موسوی بیان کرد: مردم زنجان مردم با بصیریتی هستند، مردمی که در طول روز‌های اخیر علیه اغتشاشگران به اجتماعات آمدند هر کدام به اندازه خود اعتراض و مطالباتی دارند، اما حرف این افراد با اغتشاشگران فرق دارد.

وی اذعان کرد: لفظ مقدس دفاع مقدس به این دلیل است که ما به دلیل اهداف عالیه در حال دفاع بودیم، جنگ ما و انقلاب ما با تمام جنگ‌ها متفاوت بود، انقلاب ما به دلیل براندازی رژیم صهیونیستی شکل گرفت، بزرگترین دستاورد انقلاب ایران و دفاع مقدس استقلال مردم بود. مردم کشور‌های منطقه نقش این انقلاب را خوب می فهمند، هر جا گفت‌وگویی برای صلح و روابط بین‌الملل هست اگر ایران نباشد نتیجه بخش نخواهد بود. امروز اگر ما در پیمان منطقه‌ای شانگهای پذیرفته شده‌ایم بسیار ارزشمند است. کشور ما به قدرت و علمی رسیده که در حال صادرات پهباد است و ناو جنگی می‌سازد همه این‌ها برگرفته از همین نظام و انقلاب است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان سپاه اعلام کردند که راضی هستند و اما قانع نیستند، ادامه داد: حضرت آقا در دیدار با دانشمندان فرموندند تا جان دارم پای علم این مملکت خواهم ایستاد.

وی با بیان اینکه اغلب افرادی که در اجتماعات علیه اغتشاشگران تجمع کرده بودند جزو خانواده‌های شهید و ایثارگران بودند، یادآور شد: کسی نمی تواند ادعا کند که جانش را در راه وطن می‌دهد اما پرچم کشورش را به آتش بکشد، این پرچم حاصل خون است، خانواده‌های شهدا اعلام کردند که ادامه دهنده همان دفاع مقدس هستند، دفاع مقدس برای پاسداشت انقلاب و نگهداری دستاورد‌ها و ارزش‌ها بود، ارزش انسان متعالی حیا، عفت و ناموس می‌باشد مگر می‌شود انقلاب؛ مکتب و دینی کرد اما نسبت به ناموس بی تفاوت بود.

موسوی با اشاره به اینکه جنگ ادامه دارد منتها شکل آن عوض شده و به جنگ روانی، شناختی تبدیل شده است، بیان کرد: دشمن با ذهن مردم بازی می‌کند و سعی دارد تا خود را دلسوز نشان دهد، مگر می‌شود دشمنان دلسوز ایران باشند اگر راست می‌گویند داروی بیماران پروانه‌ای را آزاد کنند و تحریم نکنند. مگر می‌شود سلبریتی که خود غرق در مادیات است امروز خود طرفدار مردم ندار باشد اگر راست می‌گوید همانند گروه‌های جهادی به میدان بیاد تا آب روستا‌های مشکل دار را تامین کند، چرا مردم را برای اغتشاشات تحریک می‌کند؟ خون شهیدان ریخته شده در این اغتشاشات را باید جوابگو باشید. از قوه قضاییه خواهش می‌کنیم تا اغتشاشگران را به اشد مجازات برسانند.

وی افزود: مردم استان زنجان در گوشه گوشه استان حق خودشان را برای انقلاب ادا کردند و در این راه ثابت قدم هستند در فتنه‌های رخ داده مردم زنجان پای کار آمدند و از اقدامات خرابکارانه تبری جستند، مردم زنجان از جان و مال خود برای انقلاب می‌گذرند، بنابراین ما وظیفه جهاد تبیین را برعهده داریم بنابراین کسانی که قلم بدست هستند باید برای روشنگری پای کار بیایند و در میدان باشند. پرچم ایران، حجاب زنان، انقلاب، ریشه‌ها، ارزش‌ها، دفاع مقدس تبیین شود تا نگذاریم دشمن با سمپاشی و صرف هزینه بر ذهن جوانان ما تاثیر منفی بگذارد./ب

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر