logo
امروز : پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۰۱
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/12/1 ] [ 7 جمادی الاول 1444 ]
شناسه خبر : ۲۷۹۶۵
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛

گروه‌های پر خطر نسبت به تزریق واکسن آنفولانزا اقدام کنند

گروه‌های-پر-خطر-نسبت-به-تزریق-واکسن-آنفولانزا-اقدام-کنند-
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ قریب به ۴ هزارو ۷۶ نفر تزریق واکسن آنفولانزا را انجام داده‌اند، گفت: از نظر تامین واکسن آنفولانزا و واکسیناسیون هیچ مشکلی نیست اما توصیه ما به تزریق واکسن در گروه‌های پر خطر است.

به گزارش موج رسا; مشهود تقی‌لو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه روند واکسیناسیون در استان پایین است و حتی دانش‌آموزانی که باید راهی مدرسه شوند کمتر از ۵۰ درصد تزریق واکسن داشته‌اند.

وی افزود: با آغاز بازگشایی مدارس سعی می‌شود تا با همکاری آموزش و پرورش به صورت حضوری و با اخذ رضایت والدین واکسیناسیون دانش‌آموزان را داخل مدارس به صورت تیم‌های سیار انجام دهیم اما در این راستا اجباری وجود ندارد.

این مسئول با بیان اینکه تعدادی از افراد بیماری کرونا می‌گیرند و به صورت سرپایی و بدون مراجعه به پزشک در عرض یک تا دو هفته بهبود می‌یابند، اذعان کرد: شدت شیوع بیماری در استان کاهش یافته است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه با اشاره به آغاز فصل سرما و شیوع بیماری‌های رایج این فصل گفت: عفونت ویروسی شایعی که در این فصل وجود دارد بیماری آنفولانزا است؛ طبق دستورالعمل موجود واکسیناسیون در فصل پاییز انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ قریب به ۴ هزارو ۷۶ نفر تزریق واکسن آنفولانزا را انجام داده‌اند، تصریح کرد: از نظر تامین واکسن آنفولانزا و واکسیناسیون هیچ مشکلی نیست اما توصیه ما به تزریق واکسن به گروه‌های پر خطر است.

تقی‌لو خاطر نشان کرد: بیماران دیابتی، بیماران با مشکل ریه، مادران باردار، بیمارانی که سرطانی هستند و در مرحله درمان قرار دارند و کلا بیمارانی با ایمنی پایین باید این واکسن را تزریق کنند./ب

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر