ساعت :  ۱۳:۵۰ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ شناسه خبر : ۲۷۹۱
آغاز برداشت محصولات حبوبات در ماهنشان:

کارشناس زراعت جهاد کشاورزی شهرستان ماهنشان گفت: پیش بینی می شود، امسال از یک هزار و ۱۲۱ هکتار مزارع شهرستان ماهنشان ۳۶۳ تن محصول نخود کشت شده است.

به گزارش موج رسا; یحیی رضائی در گفت و گو با خبرنگار شمیم ماهنشان، اظهارداشت:  برداشت نخود از مزارع شهرستان ماهنشان شروع شده و امسال هزار ۱۲۱هکتار در مزارع این شهرستان نخود به صورت دیم و نیمه آبی کشت شده است.

وی افزود: در شهرستان ماهنشان انواع نخود از جمله نخود سفید و زرد کشت و به استان های همجوار صادر می شودکه پیش بینی می شود از این میزان اراضی سطح زیرکشت، ۳۶۳ تن نخود به ارزش ۲۳ میلیارد و ۵۹۵ میلیون ریال برداشت و عاید کشاورزان شود.

کارشناس زراعت جهاد کشاورزی شهرستان ماهنشان  با بیان اینکه امسال نخود بصورت پاییزه، انتظاری و بهاره کشت شده است، گفت: نخود کشت شده در سطح حدود ۴۰ هکتار نیز با خطی کار انجام گرفته است.  رضایی  به ارقام کشت شده در سطح شهرستان اشاره کرد و اظهارداشت: :ارقام کشت شده از نوع عادل ،پیروز و محلی می باشد .

وی افزود: در این شهرستان ششصد بهره بردار محصول نخود وجود دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
5 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات