logo
امروز : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۰
[ شناسه خبر : ۲۷۷۲۵ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد؛

افتتاح ۱۴ پروژه بنیاد مسکن استان زنجان در هفته دولت

افتتاح-۱۴-پروژه-بنیاد-مسکن-استان-زنجان-در-هفته-دولت
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با بیان اینکه ۱۴ پروژه عمرانی بنیاد مسکن استان با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال در هفته دولت فتتاح خواهد شد، گفت: ۷ پروژه عمران روستایی و ۷ پروژه در حوزه مقاوم‌سازی مسکن روستایی افتتاح می گردد.

به گزارش موج رسا; و به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رضا خواجه‌ای، از افتتاح ۱۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال در حوزه بنیاد مسکن استان در هفته دولت خبر داد و گفت: این پروژه‌ها در بخش‌های مختلف عمران روستایی ( آسفالت و اجرای طرح هادی ) و مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی افتتاح و به بهره برداری می رسد که این مهم به برکت نظام جمهوری اسلامی موجب دگرگون شدن چهره روستاها ، توسعه و آبادانی و محرومیت زدایی شده است.

وی به عملکرد یکساله بنیاد مسکن استان اشاره و اظهار کرد: همزمان با هفته دولت ۷ پروژه عمران روستایی و ۷ پروژه در حوزه مقاوسازی مسکن روستایی افتتاح می گردد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی در سال «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین » در حوزه های مختلف توانسته گام های موثری بردارد، گفت: راه‌اندازی منظومه‌های روستایی به منظور رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی روستائیان، مقاوم سازی واحدهای مسکونی در روستاهای استان، بهبود وضعیت معیشتی مردم در مناطق کمتر توسعه یافته، ایجاد اشتغال پایدار و رونق کسب و کار در روستاهای هدف گردشگری، بهبود زیرساخت های روستاها در توسعه پایدار این مناطق و ایجاد انگیزه برای روستاییان در راستای توسعه کشور از سوی بنیاد مسکن، موجب شده در راستای سیاست ها و راهبردهای توسعه ای مسکن کشور گام های مطلوبی بردارد و مطابق با رویکردهای و راهبردهای حمایتی از اقشار ضعیف جامعه حرکت کند.

وی افزود: طی سال جاری ۱۶۵ میلیارد تومان در قالب اجرای طرح های هادی و  اجرای آسفالت با کمک دهیاری ها در این استان هزینه خواهد شد که این مهم در حال انجام است.

خواجه ای با اشاره به اینکه در طول یک سال گذشته ۲۳۰۰ واحد مسکونی در روستاهای استان مقاوم سازی شده است، افزود: جلوگيري از ساخت وسازهاي غير اصولي در روستاها و‌بهسازی و‌مقاوم سازی مسکن منجر به رشد و توسعه همه جانبه روستاها شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ۱۵ هزار و ۸۳۴ نفر در استان زنجان در شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۴ هزار و ۶۰۰ نفر نهایی شده، یادآور شد : بنیاد مسکن استان، در حال حاظر ۱۳۷۳ واحد مسکونی اعم از مسکن شهری و طرح نهضت ملی مسکن در دست اجرا و ۶۶۳ واحد نیز به مساحت ۹۴۰۵۹ متر مربع در دست تهیه نقشه دارد./ب

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر