logo
امروز : سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/10/4 ] [ 8 ربيع الاول 1444 ]
شناسه خبر : ۲۷۵۸۵
رئیس میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان:

تخفیف ۳۰ درصدی هتلینگ زنجان برای عزاداران حسینی/ستاد اسکان حسینیه اعظم زنجان از صبح امروز فعال شد

تخفیف-۳۰-درصدی-هتلینگ-زنجان-برای-عزاداران-حسینی-ستاد-اسکان-حسینیه-اعظم-زنجان-از-صبح-امروز-فعال-شد-
رئیس میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان گفت: تخفیف ۳۰ درصدی هتلینگ زنجان و ۵۰ درصدی بومگردی ها برای عزاداران در دهه محرم به ويژه در روزهاي هشتم تا سيزدهم، براي اقامت مهمانان در نظر گرفته شده است.

<!doctype html>

مهدی باقری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: در راستای تسهیل حضور گردشگران در مراسم‌های عزاداری ماه محرم یکی از اقدامات مهم در دست اجرا شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا به عنوان عضو اصلی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، اقدام به راه‌اندازی قطارهای گردشگری محرم به منظور تسهیل جابه‌جایی گردشگران در این ایام است.

این مسئول اذعان کرد: قطار فوق‌العاده رجا با عنوان یوم‌العباس روز شنبه ۱۵ مرداد ماه آغاز به کار خواهد کرد تا طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ساعت حرکت ۵:۴۰ صبح از ایستگاه راه‌آهن تهران و زمان برگشت، ساعت ۲۰:۲۰ از ایستگاه راه‌آهن زنجان امکان تسهیل و جابه‌جایی گردشگران ایام سوگواری ماه محرم فراهم شود.

وی با بیان اینکه با بهره‌مندی از امکان قطار یوم‌العباس فرصت حضور هموطنان در حسینیه اعظم زنجان فراهم خواهد شد، افزود: این شهر به خاطر مراسم یوم العباس که توسط حسینیه اعظم زنجان برگزار می‌شود شهرت فراوانی پیدا کرده تا جایی که مراسم محرم به عنوان یکی از میراث ناملموس ایران در فهرست آثار ملی قرار گرفته است.

رئیس میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان با اشاره به اینکه فعالیت ستاد اسکان حسینیه اعظم زنجان از صبح امروز (پنج شنبه)۱۳ مرداد مصادف با ششم محرم ۱۴۰۱ در محل این مجموعه مذهبی آغاز شد، گفت: این ستاد فعالیت خود را تا روز دوازدهم محرم ادامه خواهد داد، در این راستا دستگاه‌های دولتی، دانشگاه‌ها و برخی از شهروندان فضاهایی را برای اسکان زائرین غیربومی در اختیار ستاد اسکان حسینیه اعظم قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه تخفیف ۳۰ درصدی هتلینگ زنجان و ۵۰ درصدی بومگردی ها برای عزاداران در دهه محرم به ويژه در روزهاي هشتم تا سيزدهم، براي اقامت مهمانان در نظر گرفته شده است، گفت: فضاهای که برای اسکان عزاداران قرار می گیرد کاملا رایگان بوده و مبلغی در این زمینه دریافت نخواهد شد. با این وجود براي اسكان مهمانان و زايران علاوه بر مراكز خصوصي اقامتي، ظرفيت مهمان سراهاي دستگاه هاي اجرايي و مدارس در سطح شهر زنجان اخذ شده و تمهيدات لازم براي اقامت مهمانان در آن ها فراهم مي شود.

 باقری خاطر نشان کرد: سعي داريم نسبت به سال هاي گذشته تدابير بهتري در اين خصوص اتخاذ كنيم و با هم افزايي بين دستگاه هاي اجرايي و توانمندي هاي هيات هاي مذهبي، تسهيلات بيشتر و بهتري را براي انجام با شكوه برنامه هاي اين ايام، فراهم كنيم.

وی با اشاره به تشكيل ستاد استقبال از مهمانان عاشورايي ابراز داشت: تلاش داريم تا هنگام ورود زايران، راهنمايي ها و اطلاعات كامل در مورد اجراي برنامه هاي مختلف مذهبي در زنجان را به آنان ارايه دهيم تا درمدت اقامتشان بتوانند استفاده بيشتري از برنامه هاي اين ايام ببرند. با همكاري اصناف، برنامه ريزهاي لازم صورت گرفته تا در ايام عزاداري تعدادي از مغازه ها و نانوايي ها بدون تعطيلي به ارايه خدمات به شهروندان و مهمانان بپردازند.

رئیس میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان با اشاره به اینکه تأمین حمل و نقل، اسکان، تغذیه و سلامت زائران حسینی بسیار مهم است، تصریح کرد: مردمی نگه داشتن این مراسم و استفاده از ظرفیت مردم، هیئات و تشکل‌های مردمی در این زمینه امری ضروری است./ب

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *