logo
امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۴:۴۲
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/28 ] [ 6 رمضان 1444 ]
شناسه خبر : ۲۷۵۵۴
مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان زنجان:

صدور مجوز شهرک‌های گلخانه‌ای زنجان در حال انجام است

صدور-مجوز-شهرک‌های-گلخانه‌ای-زنجان-در-حال-انجام-است-
مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری برای بیش از ۱۸۰ هکتار از اراضی شخصی تحت مالکیت ۸ شخص حقیقی و حقوقی به منظور ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای و شیلاتی تقاضا وجود دارد.

به گزارش موج رسا; به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی محمود صیاد بورانی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری برای بیش از ۱۸۰ هکتار از اراضی شخصی تحت مالکیت ۸ شخص حقیقی و حقوقی به منظور ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای و شیلاتی تقاضا وجود دارد که مطالعات امکان سنجی و روال اداری صدور مجوز برای این موارد در حال انجام می‌باشد.

وی افزود: علاقمندان به ایجاد شهرک و یا مجتمع‌های خصوصی که حداقل ۵ هکتار اراضی تحت مالکیت و همچنین میزان آب مجاز جوابگوی فعالیت را داشته باشند می‌توانند تقاضای خود را به این مدیریت تحویل فرمایند.

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی استان زنجان گفت: شرایط محیطی در هر کشوری، از آنجا که بر روی کشاورزی آن کشور تاثیر می‌گذارد در نتیجه در توسعه اقتصادی آن کشور هم موثر است و در کشور ما با توجه به شرایط محیطی می‌توان از کشاورزی به عنوان یک منبع توسعه اقتصادی کمک کرد.

وی عنوان کرد: یکی از راه‌هایی که به توسعه اقتصادی کشور از طریق کشاورزی کمک می‌کند کشت گلخانه‌ای است، نور کافی، دمای هوا در طول روز و شب، میزان رطوبت خاک و همچنین رطوبت هوا در رشد یک گیاه موثرند و عوامل محیطی نا‌مساعد از قبیل باد، طوفان، سرما و یخبندان مانع از رشد گیاه می‌شوند.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی زنجان گفت: توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای در استان به اجرای الگوی کشت؛ صرفه جویی در منابع پایه، افزایش تولید در واحد سطح، ارتقای چرخه اقتصادی و ایجاد اشتغال بخش کشاورزی کمک قابل توجهی خواهد کرد./ب

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر