logo
امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۰
[ شناسه خبر : ۲۷۴۸۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 6 دقیقه ]
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

تمرکز دشمن در جنگ شناختی بر مبنای تحریف و دروغ است/جهاد تبیین؛راهبرد اصلی مبارزه با جنگ شناختی دشمن

تمرکز-دشمن-در-جنگ-شناختی-بر-مبنای-تحریف-و-دروغ-است-جهاد-تبیین؛راهبرد-اصلی-مبارزه-با-جنگ-شناختی-دشمن
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه تمرکز دشمن در جنگ شناختی بر مبنای تحریف و دروغ است،گفت: دشمن با این جعل و فریب در صدد تصرف و تحریف انقلاب بوده و با اندیشه سازی جعلی سعی در ایجاد فاصله در بین مردم که سرمایه اصلی نظام هستند با خود نظام دارد.

به گزارش موج رسا; به نقل از روابط عمومی سپاه استان زنجان، اولین نشست همفکری و هم افزایی جبهه انقلاب استان زنجان با حضور سردار یدالله جوانی؛معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،آیت الله علی خاتمی،نماینده ولی فقیه و امام جمعه،محسن افشارچی؛استاندار و جمعی از مسئولین استانی صبح امروز در سالن جلسات ولایت سپاه انصارالمهدی(عج)استان زنجان برگزار شد.

سردار یدالله جوانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهیدان اظهار کرد:رسالت سپاه پاسداران پاسداری از انقلاب اسلامی است و این پاسداری تنها محدود به یک حوزه و محدوده نمی شود یعنی در هر حوزه ای که انقلاب با هر نوع ماهیتی تهدید بشود سپاه می بایست ورود پیدا کند.

وی با بیان اینکه مقابله با تهدیدات سخت،نیمه سخت و نرم از دیگر رسالت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است،تصریح کرد:برخی افراد سپاه را پادگانی می پسندند و در برخی هجمه ها این موضوع را نیز مطرح می کنند اما عمق بخشی به انقلاب اسلامی و پیش برندگی انقلاب از وظایف و رسالت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است چرا که انقلاب یک حرکت رو به جلوست و موانعی دارد که میبایست رفع شود.

سردار جوانی با اشاره به اینکه می بایست مراقب بود انقلاب از مسیر اصلی خود منحرف نشود،افزود: این مهم جز با پشتوانه مردم محقق نمی شود.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز در سپاه، «دکترین رفتار سیاسی سپاه» را داریم ،گفت:دکترین رفتار سیاسی سپاه،مهمترین سند بالادستی است که کیفیت رفتار سیاسی سپاه و پاسداران را تعیین کرده و رفتار سپاه را قاعده مند میکنند.

سردار جوانی ادامه داد: براین اساس، رفتار سیاسی مطلوب سپاه و پاسداران برآمده و برآیندی از ملاحظات شرعی، سازمانی و اجتماعی است؛ زیرا سپاه هم هویت اسلامی – انقلابی دارد، هم هویت مردمی(اجتماعی) دارد و برآمده از متن توده‌های مردم است و در هرگونه رفتاری باید همراه، همگام و پشتیبان مردم باشد و هم باید در چارچوب مقررات قانونی و سازمانی خود رفتار کند. کمک به تقویت نیروهای جبهه انقلاب است.

وی با اشاره به ویژگیهای نیروهای جبهه انقلاب بیان کرد:نیروهای انقلاب کسانی هستند که به امام و رهبر حکیم انقلاب وفادارند، قانون و اصل ولایت فقیه را قبول داشته و تمام تلاششان تحقق آرمانهای انقلاب است ،بیان کرد:دشمنان برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی بصورت جبهه ای عمل میکنند که نیروهای انقلاب نیز میبایست متقابلا به همین شکل و هم افزا رفتار کنند چرا که این امر سبب همفکری، هدفمند و متحد عمل کردن می شود.

این مسئول با بیان اینکه در کنار بحث نقش آفرینی سپاه بر اساس رسالتش در راستای کمک به همسو و هم جهت و هم افزا شدن یکی از نکات این است که این جبهه منسجم در هر مقطعی چه کاری میبایست انجام دهد،افزود: تمامی این فعالیت های متفرق و کوچک در جای خود ارزشمند است اما به تنهایی نتیجه بخش نخواهد بود و باید بصورت جبهه ای فعالیت کرد چرا که جبهه انقلاب در مقابل جبهه استکبار قرار دارد.

سردار جوانی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) مبنی بر اینکه جهاد تبیین یک فریضه قطعی و فوری است،اذعان کرد:آنچه که در موضوع جهاد تبیین حائز اهمیت است عملی نمودن هم افزایی و هدفگذاری است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد:در این جنگ شناختی و ترکیبی دشمنان ما به دلیل مایوس شدن در برخی حوزه ها در جنگ شناختی تمرکز پیدا کرده و لحظه به لحظه در حال رصد جامعه هستند.

وی با بیان اینکه دشمنان حیات خود را در نابودی انقلاب میدانند که می بایست باعنایت خداوندمتعال پرچم این انقلاب به دست حضرت ولی عصر(عج)برسد،تصریح کرد:دشمنان حیات قلدر مابانه و زورگویانه خود را در نابودی انقلاب اسلامی می دانند و در این راستا تلاش می کنند لذا بطور مداوم در حال توطئه بر علیه انقلاب هستند.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن احساس میکند که انقلاب اسلامی از مخاطرات عبور کرده بنابراین بر جنگ شناختی تمرکز کرده است،خاطرنشان کرد: راهبرد اصلی مبارزه با جنگ شناختی دشمن جهاد تبیین است.سردار جوانی با اشاره به اینکه تمرکز دشمن در جنگ شناختی بر مبنای تحریف، دروغ و جعل است،تصریح کرد: دشمن با این جعل و فریب در صدد تصرف و تحریف انقلاب بوده و با اندیشه سازی جعلی سعی در ایجاد فاصله در بین مردم که سرمایه اصلی نظام هستند با خود نظام دارد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه دشمنان به این نتیجه رسیده اند که تحریف و جعل مسائل دینی سبب ضربه زدن به نظام مقدس جمهوریاسلامی می شود گفت:جنگ شناختی دشمن را باید جدی گرفت چرا که جبهه مقابل انقلاب تمرکز کرده که با تصویرسازی غلط هرآنچه که مربوط به انقلاب و نظام است را منفی و وارونه جلوه دهد.

سردار جوانی با اشاره به اینکه رسالت جهادگران تبیین افزود:جهادگران تبیین می بایست در زمان وارونه نمایی دشمن تصویرسازی درست کنند که این مهم خود مصداق جهاد تبیین است.

این مسئول با اشاره به اینکه جبهه نیروی انقلاب برای عملی نمودن جهاد تبیین می بایست از دفاع مقدس الگو بگیرند،بیان کرد:با توجه به آیه ۸۸ سوره حج"و جاهدوا فی الله حق جهاده …."یکی از کارهایی که برای ادا کردن حق جهاد باید انجام دهیم مردمی کردن جهاد تبیین است که دفاع مقدس در این زمینه الگوی مناسبی است.

وی با اشاره به چگونگی مردمی کردن جهاد تبیین افزود:با عملی کردن جهاد باید دشمن ،نقشه دشمن و جنگ شناختی دشمن را شناخت و در مقابل آن گردان و یگان آماده کرد.

سردار جوانی با اشاره به اینکه دشمن در جنگ شناختی تلاش می کند تا دشمن را دوست ودوست را دشمن جلوه دهد،گفت:پیروی از ولایت فقیه و رهبری و استفاده از ظرفیت دانشگاهی،رسانه،مدارس،مساجد و حوزه های علمیه و ایجاد فضای گفت وگو با اشراف کامل به مسائل روز و اطلاعات دقیق سبب تحقق جهاد تبیین در جامعه می شود.

وی با بیان اینکه اشراف به روند حرکت انقلاب اسلامی و دستاوردها ،آشنایی با مشکلات و مسائل جامعه،شناخت کامل دشمن از ویژگی های جهادگران تبیین است،تاکید کرد:امروز جهادگران و بسیجیان میبایست همانند حضرت زینب (س)که تبیین گر پیام عاشورا در جامعه بودند،با جرات و شجاعت به انسجام بیشتر جبهه انقلاب برای جهاد تبیین کمک موثر داشته باشند چرا که مردمی کردن این جهاد مهمترین نکته آن است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه ما از مخاطرات عبور کردیم و شکوفایی و اقتدار اقتصادی در پیش روی ما قرار دارد،تصریح کرد:تصویرسازی و تبیین درست با بیان حقایق و واقعیت ها سبب ایجاد حس اعتماد و امید در جامعه می شود.

سردار جوانی در پایان با بیان اینکه دشمن با به راه انداختن جنگ شناختی به دنبال کاهش سرمایه اجتماعی در جامعه است،یادآور شد: با مردم پایه و هدفمند نمودن جهاد تبیین و با اخلاق حسنه می توان توطئه دشمنان را خنثی کرده و به این مهم عینیت بخشید.//ک

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر