logo
امروز : چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۸:۳۵
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/8/17 ] [ 19 محرم 1444 ]
شناسه خبر : ۲۷۴۴۷
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد:

طرح هادی در ۷۰ روستای استان بازنگری می‌شود

طرح-هادی-در-۷۰-روستای-استان-بازنگری-می‌شود-
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه در سال جاری، طرح هادی در ۷۰ روستای استان بازنگری می‌شود، گفت: بازنگری طرح هادی روستایی نقش به سزایی در توسعه این جوامع دارد.

به گزارش موج رسا; رضا خواجه‌ای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته، طرح هادی در ۱۱۷ روستا با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بازنگری شد.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر طرح هادی در ۳۸۵ روستای زنجان بازنگری شده، افزود: تعداد روستاهای نیازمند تهیه طرح بازنگری ۲۰۰ روستا می‌باشد که برای اجرا ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در صورت تامین اعتبارات، بنیاد مسکن استان آمادگی لازم را برای تهیه، اجرا و بازنگری طرح هادی تمامی روستاهای استان را دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: هر سال بازنگری طرح هادی روستایی از محل اعتبارات ملی و تملک دارایی‌ها در دستور کار بنیاد مسکن استان قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: بازنگری طرح هادی پس از اتمام دوره 10 ساله طرح مصوب قبلی روستا انجام شده یا بر اساس ضرورت‌های مختلف قبل از 10 سال مورد بازنگری قرار می‌گیرد، البته پیشنهادات طرح هادی قبلی روستا در ابعاد محیطی، جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی و میزان تحقق پذیری آنها نیز باید بررسی و تحلیل شده و تایید شوند.

خواجه‌ای با اشاره به اینکه بازنگری طرح هادی روستایی نقش به سزایی در توسعه این جوامع دارد که با اجرای آن مهاجرت به شهرها کاهش خواهد یافت، یادآور شد: این طرح‌‌ها در زمینه بهسازی معابر روستایی، بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول‌گذاری، سنگ فرش، میدان‌سازی، فضای سبز، احداث پارک، پیاده روسازی و ساخت کانال هدایت سیلاب است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان، با تاکید اینکه، تاخیر در بازنگری این طرح باعث افزایش قیمت زمین در روستا، مهاجرت به شهرها برای سکونت و مشکل در ارایه خدمات دستگاه ها می شود،خاطر نشان کرد: تلاش می‌شود جمعیت ساکن در مناطق روستایی حفظ شود و به تقاضاهای جدید برای زمین و مسکن در این مناطق پاسخ مثبت داده شود، به همین منظور موضوع بازنگری در طرح‌های هادی مطرح می‌شود./ب

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *