logo
امروز : سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۹:۵۵
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/10/4 ] [ 8 ربيع الاول 1444 ]
شناسه خبر : ۲۷۴۴۲

چین: چرا افغان‌ها باید با خطر قحطی مواجه باشند؟

چین:-چرا-افغان‌ها-باید-با-خطر-قحطی-مواجه-باشند؟-
سخنگوی وزارت خارجه چین با انتقاد از سیاست‌های آمریکا در قبال افغانستان، وضعیت نابسامان افغان‌ها را متوجه واشنگتن دانست.

به گزارش موج رسا; «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری هفتگی این وزارتخانه با انتقاد از سیاست خارجی آمریکا، نابسامانی فعلی افغان‌ها را ناشی از اتخاذ سیاست‌های واشنگتن برشمرد.

وی با اظهار اینکه برای جهان کاملاً روشن است که آمریکا باعث بحران غذایی در جهان شده است، گفت: خود واشنگتن نیز اعتراف می‌کند تحریم روسیه بر بسیاری از کشورها ضربه وارد کرده و کمبود مواد غذایی را به واقعیت تبدیل کرده است.

لیجیان با اشاره به توقیف دارایی‌های افغانستان توسط آمریکا افزود: واشنگتن هنوز پولی را که مردم افغانستان به زحمت به دست آورده‌اند را به مردم پس نداده است. چرا به خاطر این رفتار آمریکا، افغان‌ها باید با خطر قحطی مواجه باشند؟!

«چن شو» نماینده دائم چین در دفتر سازمان ملل در ژنو نیز اخیراً از آمریکا خواسته بود تا فوراً و به طور همه جانبه اقدامات اجباری یکجانبه خود علیه افغانستان را لغو کند.

این دیپلمات چینی در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل تأکید کرده بود، آمریکا باید دارایی‌های متعلق به مردم افغانستان را بدون قید و شرط آزاد کند و برای کمک به مردم افغانستان در جهت بهبود شرایط زندگی آن‌ها و جبران خسارات ناشی از اقداماتش اقدامات مشخصی را انجام دهد.

انتهای پیام/.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *