logo
امروز : سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰:۰۳
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/8/9 ] [ 11 محرم 1444 ]
شناسه خبر : ۲۷۱۱۰
معاون صنایع‌دستی استان زنجان:

زنجان در رشته ملیله کاری سه مهر اصالت گرفت

زنجان-در-رشته-ملیله-کاری-سه-مهر-اصالت-گرفت
معاون صنایع‌دستی و هنرهای دستی استان زنجان گفت: در هشتیمن داوری مهر اصالت جهانی، صنایع‌دستی زنجان در رشته ملیله کاری موفق به دریافت سه مهر اصالت شد.

به گزارش موج رسا; به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی و صنایع‌دستی استان زنجان الناز خدایی فرد اظهار داشت: در هشتیمن داوری مهر اصالت جهانی، صنایع‌دستی زنجان در رشته ملیله کاری موفق به دریافت سه مهر اصالت شد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین رویدادهای مهم دنیا در حوزه صنایع‌دستی، داوری مهر اصالت است که این دوره در کشور ازبکستان با حضور کشورهای غرب آسیا برگزار شد. معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گفت: از بین ۳۱ استان، ۱۲ استان منتخب شده و در این دوره شرکت کردند که خوشبختانه از ۳۸ اثری که از کشور ایران موفق به دریافت مهر اصالت شد، سه اثر متعلق به استان زنجان بود که امیر محمدی با جا قلمی ملیله، رباب محمدی با آویز گردن ملیله و جواد کرمی با جعبه جواهرات از شهرستان زنجان، در رشته ملیله کاری موفق به دریافت مهر اصالت جهانی شد. 

وی تصریح کرد: خلاقیت و نوآوری، اصالت، کیفیت و قابلیت عرضه در بازار از معیارهای اصلی داوری این برنامه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای مربوط به صنایع‌دستی در دنیا محسوب می‌شود که توسط شورای جهانی صنایع‌دستی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین انجمن‌های تخصصی غیردولتی طراحی شده و هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود. 

خدایی‌فرد خاطر نشان کرد: این اثر با اهدای صنعتگر هم استانی به موزه ازبکستان، در حال حاضر در موزه بخارا نگهداری می‌شود./ب

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *