logo
امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۶
[ شناسه خبر : ۲۷۰۱ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خبر داد

30 تیرماه آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره مطبوعات استان زنجان

30-تیرماه-آخرین-مهلت-ارسال-آثار-به-جشنواره-مطبوعات-استان-زنجان

معاون امور فرهنگی و قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: علاقه مندان به شرکت در جشنواره مطبوعات و رسانه های استان می توانند تا 30 تیرماه آثار خود را به این جشنواره ارسال کنند.

ابراهیم قاسمی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: سایت جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان زنجان برای بارگذاری آثار فعالان این حوزه فعال شد.

وی گفت: علاقه مندان می توانند با مراجعه به آدرسhttp://zanjan.pressfestival.ir/ برای بارگذاری آثار  اقدام کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره ارتقای سطح کیفی خبر و اطلاع‌رسانی در استان، گسترش فرهنگ مطالعه و روزنامه‌خوانی، شناسایی نقاط قوت و ضعف رسانه‌های استان و توسعه ظرفیت‌های موجود مطبوعات است.

وی با اشاره به مشکلات فنی اخیر در این سایت، اظهار داشت: مشکلات حل شده و خبرنگاران می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره مطبوعاتی استان و ارسال آثار از طریق این سایت نسبت به ثبت‌نام در جشنواره اقدام کنند.

معاون امور فرهنگی و قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان افزود: شرکت‌کنندگان در بخش‌های اصلی جشنواره می‌توانند آثار خود را در قالب مقاله، یادداشت و سرمقاله، عکس(شامل خبری، غیر خبری)، خبر، گزارش(شامل خبری، تحلیلی )، مصاحبه، تیتر، طراحی و صفحه‌آرایی، طنز مکتوب، طرح و کاریکاتور به دبیرخانه ارسال کنند.

قاسمی بیان داشت: آثاری در جشنواره شرکت داده می‌شوند که در فاصله زمانی ابتدای تیر ماه  ٩٥ تا پایان خرداد ماه ٩٦ در یکی از سرپرستی‌های نشریات سراسری، نشریات استانی، خبرگزاری‌ها و پایگاه خبری استان منتشر شده باشد. وی تصریح کرد: همچنین نام صاحب اثر باید در صفحه منتشره قید شده و مطالب با امضای مستعار پذیرفته نمی‌شود. افرادی که آثار آنها با نام مستعار و کد ثبت می‌شود باید به تایید مدیر مسئول رسانه برسد.

وی تاکید کرد: نمایندگی‌های نشریات سراسری و خبرگزاری‌ها به منزله مدیرمسئول رسانه شناخته نمی‌شوند و آثار با نام مستعار باید توسط مدیرمسئول در مرکز تایید شود.

قاسمی با اشاره به اینکه مطالب مربوط به رسانه‌های فاقد مجوز و همچنین بولتن‌های داخلی را مجاز به شرکت در جشنواره ندانسته و افزود: هر متقاضی مجاز  به شرکت در ٣ بخش از جشنواره است و  در هر بخش می‌تواند حداکثر تا ٢ اثر را بارگذاری کند که در مجموع ٦  اثر پذیرفته می‌شود، در صورت ارسال آثار بیشتر، دبیرخانه جشنواره آثار دریافتی را به صورت تصادفی انتخاب و بقیه را حذف خواهد کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: برندگان هر بخش بر اساس تعداد اعضای شرکت‌کننده در آن بخش بوده و در صورت حضور بیش از ١٥ نفر شرکت‌کننده، نفرات اول، دوم و سوم انتخاب خواهد شد، در صورت حضور ١٠ تا ١٥ نفر شرکت‌کننده، نفرات اول و دوم انتخاب شده و در صورت حضور بین ٥ تا ١٠ نفر شرکت‌کننده فقط یک نفر برگزیده خواهد شد. تعداد آثار کمتر از مقدار تعیین شده، در بخش‌های دیگر ادغام یا حذف می‌شود.

وی گفت: در بخش آزاد نفرات اول هر رشته، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ٨٠٠ هزار تومان جایزه نقدی،  نفرات دوم هر رشته، لوح تقدیر و مبلغ ٦٠٠ هزار تومان جایزه نقدی و نفرات سوم در هر رشته نیز لوح تقدیر و مبلغ ٤٠٠ هزار تومان جایزه نقدی دریافت می‌کنند. در بخش‌های موضوعی جشنواره نیز رسانه برتر تجلیل خواهد شد.

گفتنی است،مراسم اختتامیه این جشنواره همزمان با روز خبرنگار در ١٧ مردادماه برگزار شده و متقاضیان تا تاریخ 30 تیرماه مهلت بارگذاری مطالب خود را در سایت جشنوار داشته و ارسال اصل و یا تصویر چاپ شده آثار در این بخش به دبیرخانه نیز الزامی است.//ن

انتهای پیام/

نظرات
[ نام : ] [ ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ]
با وجود خانه مطبوعات وتشکل های قوی خصوصی برگزاری جشنواره مطبوعات و رسانه‌ها توسط ارشاد کار غیرقانونی وخلاف اساسنامه وماموریت های تعریف شده برای ارشاد است
فرم ارسال نظر