logo
امروز : سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۹
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/21 ] [ 28 شعبان 1444 ]
شناسه خبر : ۲۶۹۸۶
رئیس اتحادیه نانوایان زنجان در گفت‌وگو با موج رسا:

افزایش قیمت آرد و مواد اولیه سبب گرانی نان‌های آزادپز شده است/ برآورد قیمت 12500 تومان برای بربری غیریارانه‌ای

افزایش-قیمت-آرد-و-مواد-اولیه-سبب-گرانی-نان‌های-آزادپز-شده-است-برآورد-قیمت-12500-تومان-برای-بربری-غیریارانه‌ای
رئیس اتحادیه نانوایان زنجان گفت: قیمت هر کیسه آرد نانوایی‌های فانتزی به 650 هزار تومان رسیده و قیمت روغن نیز از 13 به 70 هزار تومان رسیده که در نتیجه در قیمت تمام‌شده نان آن‌ها مور بوده است.

مهدی بیات در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; در خصوص تعطیلی و یا کاهش زمان پخت برخی نانوایی‌های فانتزی به‌خصوص بربری‌پزها اظهار داشت: این نانوایی‌ها با اجرای مردمی‌سازی یارانه‌ها آرد نوع 6 دریافت می‌کنند که قیمت هر کیسه آن 650 هزار تومان است.

وی خاطرنشان کرد: قیمت هر کیسه آرد نانوایی‌های فانتزی به 650 هزار تومان رسیده و قیمت روغن نیز از 13 به 70 هزار تومان رسیده که در نتیجه در قیمت تمام‌شده نان آن‌ها مورد بوده است.

بیات با بیان اینکه فقط قیمت آرد هر عدد بربری آزادپز 7500 تومان می‌شود، افزود: لذا این نانوایی‌ها قیمت نان خود را نیز به همان اندازه افزایش می‌دهند اما شهروندان، نان را با این قیمت نمی‌خرند و به سمت نانوایی‌های سنتی سوق می‌یابند.

رئیس اتحادیه نانوایان زنجان در پاسخ به اینکه آیا نرخ یکسان برای نانوایی‌های فانتزی و آزادپز تعیین نمی‌کنید تا با نرخ یکسان اقدام به عرضه نان کنند، ابراز کرد: نرخ یکسان برای این نوع نان به قیمت 12500 تومان برآورد شده اما به دلیل رقابتی بودن، برخی از نانوایی‌ها به هر دلیلی حتی به قیمت 10 هزار تومان هم می‌فروشند.

وی با بیان اینکه قیمت نان آزادپز بستگی به عرضه و تقاضا دارد، گفت: البته نرخ یکسان در واقع 14 هزار تومان می‌شود اما برای حفظ مشتریان خود، سود را در نظر نمی‌گیرند و با قیمت واقعی نمی‌فروشند.

بیات افزود: نانوایان آزادپز از طرفی هم نمی‌توانند کیفیت نان خود را پایین بیاورند چون در این صورت مشتریان آن‌ها فرار می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: با افزایش نرخ آرد و سایر مواد مورد نیاز برای نانوایی‌های آزادپز، مشتریان آن‌ها به یک‌سوم قبل از آزادسازی قیمت‌ها کاهش پیدا کرده است.

بیات اظهار داشت: هر واحد نانوایی بخواهد در روزی که غیرتعطیل است اقدام به عدم پخت نان کند، تخلف است.

رئیس اتحادیه نانوایان زنجان با بیان اینکه عرضه نان با اجرای طرح جدید به‌صورت رقابتی خواهد بود، گفت: در این صورت تمام نانوایی‌ها به دلیل رقابتی بودن در تمام روزها و حتی شب‌ها نیز اقدام به پخت نان می‌کنند.// آ

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر