logo
امروز : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱:۲۹
[ شناسه خبر : ۲۶۸۹۸ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
معاون پارلمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کرد:

زنجان در جایگاه دومین استان مطرح حوزه ICT کشور قرار دارد/ به واسطه وجود نمایندگان در مجلس استان زنجان قدرت سیاسی یافته است

زنجان-در-جایگاه-دومین-استان-مطرح-حوزه-ICT-کشور-قرار-دارد-به-واسطه-وجود-نمایندگان-در-مجلس-استان-زنجان-قدرت-سیاسی-یافته-است
معاون پارلمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بعد از استان یزد، زنجان دومین استان مطرح و خوب کشور به لحاظ پیشرفت در حوزه ICT است.

به گزارش موج رسا; رضا باقری‌اصل امروز در جلسه دیدار فعالان بخش خصوصی حوزه ICT استان زنجان، ضمن ابراز خرسندی از موقعیت خوب این استان در حوزه ICT، اظهار داشت: بعد از استان یزد، استان زنجان دومین استان مطرح و خوب کشور به لحاظ پیشرفت در حوزه ICT است و این مایه مباهات برای کشور است.

وی با بیان اینکه اکوسیستم فعالیت شرکت‌های فعال در حوزه ICT در استان زنجان شکل گرفته اما کامل نشده است، افزود: باید بر روی این موضوع که چگونه می‌توان این اکوسیستم را تکمیل و از آن خلق ثروت کرد، اقداماتی انجام شود.

معاون پارلمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه دغدغه‌های که توسط فعالان استان زنجان مطرح شد دید دیگری را ایجاد کرد چراکه در سایر استان‌‌ها مسائل به نحو دیگری بازگو می‌شوند، گفت: مهم‌ترین نکته‌ای که وجود دارد این است که فعالان حوزه ICT استان زنجان پیگیر اخذ وام و تسهیلات نیستند و مفهوم خود متکی بودن و کسب و کار را بهتر درک کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه باید از شرکت‌های کوچک و متوسط حمایت شود تا پس از تولید در ساخت و تامین نیاز کشور به مرحله صادرات برسد، ادامه داد: خوشبختانه در استان زنجان قدم‌های مناسبی برداشته شده است و امیدواریم با رفع دغدغه‌ها و مسائل فعالان، پیشرفت‌های بیشتری حاصل شود.

باقری‌اصل گفت: استاندار زنجان که یک استاد مطرح در زمینه ICT است و تخصص لازم را دارد به عنوان یک ظرفیت در این استان مطرح است و باید در راستای پیشبرد اهداف در این حوزه استفاده شود و وی می‌تواند حمایت‌های مناسبی در این زمینه از فعالان این حوزه داشته باشد.

وی همچنین با بیان اینکه حضور دکتر طاهری به عنوان نماینده زنجان در مجلس نیز یکی دیگر از ظرفیت‌های این استان بشمار می‌رود، افزود: استان زنجان به واسطه وجود نمایندگانی همچون مصطفی طاهری قدرت سیاسی در کشور پیدا کرده است و به واسطه زحمات ایشان قانون یکپارچه‌سازی داده‌های ملی در کشور در حال پیشروی است.

معاون پارلمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه یک زحمت زمانی منجر به ارزش افزوده می‌شود که از آن خوب استفاده شود، ادامه داد: پارامتر زمان از جمله پارامتر‌های کلیدی تعیین کننده است که اگر از آن خوب استفاده شود موفقیت‌های بی نظیری خلق خواهد شد، بنابراین زمان تعیین کننده این است که چه محصولی در چه زمانی ارائه و استفاده شود و نمونه آن دیجی کالا است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه وجود برخی محدودیت‌ها همچون نبود اینترنت در نقاطی از کشور به عنوان یک فرصت برای فعالان حوزه ICT مطرح است، عنوان کرد: این اختلاف در ارائه خدمات می‌تواند فرصت رشد و توسعه یافتگی را برای شرکت‌ها ایجاد نماید تا برای ارائه خدمات بهتر گزینه‌های مطلوب‌تری را ارائه نمایند و از این فرصت در ایجاد کسب و کار بهره ببرد.

باقری‌اصل با بیان اینکه استان‌های زیادی نمی‌توانند از اختلاف پتانسیل‌های به وجود آمده به عنوان یک فرصت بهره ببرند گفت: اما این فرصت شامل حال استان زنجان شده است و فعالان باید نهایت استفاده را از این امر داشته باشند./ب

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر