logo
امروز : جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/14 ] [ 1 شوال 1442 ]
شناسه خبر : ۲۶۸
معاون مرکز ملی فرش ایران:

صادرات 231 میلیون دلاری فرش از ایران/ پیش‌بینی افزایش صادرات امسال فرش از ایران به 350 میلیون دلار

صادرات-231-میلیون-دلاری-فرش-از-ایران-پیش‌بینی-افزایش-صادرات-امسال-فرش-از-ایران-به-350-میلیون-دلار

معاون مرکز ملی فرش ایران با اشاره به میزان صادرات فرش از استان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون میزان ارزش صادرات فرش از ایران 231 میلیون دلار بوده است.

به گزارش موج رسا; مجتبی فیض‌الهی در مراسم افتتاح رسمی نمایشگاه فرش در زنجان با اشاره به میزان صادرات فرش از این به خارج از کشور اظهار کرد: در سال جاری 231 میلیون دلار فرش از ایران صادر شده و در مقایسه به مدت مشابه سال گذشته که 198 میلیون دلار بود 16.9 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا پایان سال جاری میزان صادرات فرش از ایران را افزایش دهیم گفت: براساس برآوردهای انجام شده تا پایان سال جاری صادرات فرش به 350 میلیون دلار افزایش می یابد.

معاون مرکز ملی فرش ایران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص بیمه فرش بافان ابراز کرد: مدتی است بیمه فرشبافان قطع شده و در تلاش هستیم با تامین بودجه کافی بیمه فرشبافان در سال آینده فعال شود.

وی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم فرش ایران را در بازارهای جهانی بشناسانیم، گفت: حضور در نمایشگاه‌های بین المللی بهترین راه برای معرفی فرش ایرانی بوده است.

معاون مرکز ملی فرش دستبافت ایران با اشاره به ایجاد برند در تولید فرش گفت: از نظر طرح و نقش نیز اطلاعات مربوط به هر استان ثبت شده و به عنوان برند مطرح می‌شود.

///ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *