logo
امروز : یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۶
[ شناسه خبر : ۲۶۷۶۳ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 5 دقیقه ]
امام جمعه سلطانیه:

۱۵ خرداد نقطه آغاز مبارزات انقلابی بود

۱۵-خرداد-نقطه-آغاز-مبارزات-انقلابی-بود
امام جمعه سلطانیه با گرامیداشت ۱۴ خرداد سالروز ارتحال امام خمینی ره و سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد گفت: ۱۵ خرداد نقطه آغاز مبارزات انقلابی بود.

به گزارش موج رسا; حجت‌الاسلام حسینی‌نسب امام جمعه سلطانیه در خطبه های نمازجمعه با توصیه به تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت، سی و سومین هفته از بحث خانواده را در موضوع حقوق فرزندان ادامه داد و با بیان اینکه نامگذاری خوب برای فرزندان حق فرزند است و اسم چهار دختر امام کاظم علیه السلام فاطمه بود، اظهار کرد: دین اسلام توصیه می کند فرزندان را هم قبل از تولد نامگذاری کنید و هم بعد از تولد که مرسوم نیز است.

امام جمعه سلطانیه با گرامیداشت ۱۴ خرداد سالروز ارتحال امام خمینی ره و سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد که با سخنرانی امام بر علیه حکومت پهلوی آغاز و نقطه عطف آغاز مبارزات انقلاب بود، ابراز کرد: نتیجه ۱۵ سال مبارزات امام و مردم، پیروزی انقلاب اسلامی است.
حسینی نسب با اشاره به دوران بیماری و بعد ارتحال امام و با بیان اینکه در آن دوران دشمنان خوشحال و دوستان نگران بودند که آینده انقلاب بعد از امام چه خواهد شد، با تجلیل از انتخاب هوشمندانه و انقلابی مجلس خبرگان تصریح کرد: با انتخاب امام خامنه ای به رهبری دشمنان نگران و دوستان خوشحال و قلب امت داغدار تسکین یافت.
وی با اشاره به فرمایشات امام راحل درباره شخصیت مقام معظم رهبری از جمله اینکه شما در بین متعهدان به اسلام همچون خورشید روشنی می دهید و با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز در ۳۳ سال از رهبری خود، شخصیت امام را تبیین کرده و با تشریح مکتب امام از تحریف شخصیت و اندیشه امام جلوگیری کرده، عنوان کرد: کسانی که شخصیت امام را تحریف می کنند هدفشان ایجاد انحراف در اصول انقلاب خصوصا مقاومت و استکبارستیزی و زیر سوال بردن نظام اسلامی و روش مدیریتی امام گونه مقام معظم رهبری است.
وی به عوامل خارجی و داخلی جریان تحریف امام اشاره کرد و افزود: مثلث شُوم غربی، عبری و عربی و منافقین و سلطنت طلبان و اصلاح طلبان افراطی، حلقه انحراف و انقلابی های دیروز و پشیمان امروز از جریان‌های خارجی و داخلی تحریف امام هستند.
خطیب جمعه سلطانیه با طرح این سوال که گفته می شود، اگر امام بود وضع کشور اینگونه نبود، پاسخ داد و با بیان اینکه روش مدیریتی مقام معظم رهبری با روش امام تفاوت ندارد بلکه فقط شرایط کشور هم از لحاظ سه برابر شدن جمعیت تغییر کرده و هم خودکنترلی و خداباوری در آن دوران بیشتر بود، افزود: متاسفانه دستاوردهای انقلاب اسلامی تحت الشعاع مشکلات اقتصادی و معیشتی قرار گرفته و لذا باید قیمت کالا و اجناس در بازار تثبیت شود.
حسینی نسب به یک سوال دیگر هم مبنی بر اینکه اگر امام بود مبارزه با آمریکا تا این حد ادامه پیدا نمی کرد نیز پاسخ داد و افزود: استقلال و استکبار ستیزی جزو اصول مسلم و از خطوط قرمز امام بود و در عمل نیز از استکباری ستیزی حمایت می کرد که یک نمونه آن حمایت از  تسخیر لانه جاسوسی بود.
 امام جمعه سلطانیه با بیان اینکه از طرفی امام ارتباط با آمریکا را مشروط به آدم شدن آمریکا و دست بر داشتن از خوی استکباری کرده بود اما آمریکا همان آمریکای مستکبر و سگ هاری است که در هر حال دشمنی می کند و مایل به بهبود روابط با ایران نیست و که حتی در زمانی که آژانس بین المللی چندین بار پایبندی ایران به تعهدات برجامی را تایید کرد، آمریکا از برجام خارج شد، افزود: در مذاکره فعلی هم عهدشکنی و بهانه جویی آمریکا عامل توقف مذاکرات است.
وی به توقیف دو نفتکش یونان توسط سپاه پاسداران اشاره کرد و با بیان اینکه این اقدام ایران در واکنش به توقیف یک نفتکش ایران توسط یونان بود و یونانی ها که ۷۰۰ هزار بشکه نفت ایران را توقیف کرده بودند، حالا ایران سه برابر آن را توقیف کرده، خاطر نشان کرد: ایران اسلامی با این اقدام هم اقتدار دریایی خود را به رخ دشمنان کشید و هم نشان داد دوران بزن و درو تمام شد و اگر یکی بدزدد سه تا از دست می دهد.
حسینی نسب با بیان اینکه یونان ادعا می کند نفتکش توقیف شده ایران را به آمریکا تحویل می دهد تا به اجرای تحریم علیه ایران و روسیه کمک کند و این نشانگر همراهی آمریکا با یونان در دزدی دریایی است، ادامه داد: آمریکا از یک طرف ادعا می کند که برای رسیدن به توافق خوب با ایران آماده است اما از طرف دیگر با اقدامات و دشمنی راه توافق را دشوار می کند و می خواهد با فشار و تهدید ایران را به توافق وادار کند اما ملت انقلابی در  مکتب خمینی یاد گرفته زیر بار ظلم و تهدید نخواهند رفت.
وی با گرامیداشت دهه کرامت و با محکوم کردن فیلم موهن عنکبوت مقدس که در آستانه میلاد امام رئوف به حضرت امام رضا(ع) توهین شده و نماد اسلام هراسی و ایران هراسی و قداست شکنی دشمنان است، گفت: هنرمندان انقلابی که به اسلام و ائمه معصومین و ایران اسلامی اعتقاد راسخ دارند با تولید آثار فاخرِ دینی، انقلابی و ملی مثل فیلم امام علی، تنهاترین سردار، ولایت عشق، مختارنامه و سلام فرمانده که مناجات دهه نودی ها با امام زمان است که دشمنان را عصبانی کرده، پاسخ اسلام هراسی دشمنان را بدهند.//ک

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر