logo
امروز : چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/8/17 ] [ 19 محرم 1444 ]
شناسه خبر : ۲۶۵۹۹
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

15 درصد از متقاضیان وام ازدواج در زنجان موفق به دریافت تسهیلات خود نشدند

15-درصد-از-متقاضیان-وام-ازدواج-در-زنجان-موفق-به-دریافت-تسهیلات-خود-نشدند
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ۱۵ درصد از متقاضیان وام ازدواج در سال گذشته موفق به دریافت این تسهیلات نشده‌اند، گفت: پیگیری دریافت وام ازدواج جوانان استان زنجان انجام خواهد شد.

به گزارش موج رسا; وحید یامین‌پور امروز در حاشیه ستاد ساماندهی امور جوانان در جمع خبرنگاران استان زنجان با بیان اینکه معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان متولی هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف در راستای ساماندهی امور جوانان است، اظهار کرد: امروز در اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان زنجان در سال ۱۴۰۱ با موضوع اشتغال تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه تعدادی از ادارات کل استان زنجان در حوزه اشتغال ارائه گزارش کردند، ابراز کرد: در این جلسه یک وضعیت دقیق از میزان تسهیلاتی که باید به جوانان از طریق بانک‌های عامل داده شود ارائه شد که نشان‌دهنده این بود که کار در استان زنجان آن‌چنان‌که باید پیش نرفته است.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ظاهراً دلیل اصلی این مشکل وثیقه‌ها و ضامن‌هایی است که بانک‌ها از متقاضیان مطالبه می‌کنند، تصریح کرد: تأمین خواسته بانک‌ها برای سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان و... کمی مشکل است.

وی با بیان اینکه استاندار زنجان وعده محکمی برای پیگیری این موضوع دادند، عنوان کرد: حل این موضوع از طرف استاندار زنجان در جلسه شورای بانک‌ها تعقیب و پیگیری خواهد شد.

یامین پور با بیان اینکه مسئله ازدواج و همین‌طور مسئله جمعیت و جوانی جمعیت یک مسئله راهبردی برای این دولت است، ادامه داد: هدف دولت این بوده است که جوانان در دریافت تسهیلات ازدواج با مشکل مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد قابل‌توجهی تسهیلات به جوانان اعطاشده است، افزود: تسهیلات ازدواج از ۷۰ میلیون به ۱۲۰ و ۱۵۰ میلیون افزایش پیداکرده است از طرفی تسهیلات دیگری توسط بانک‌ها اعطا می‌شود مانند تسهیلات جوانی جمعیت که اخیراً به بانک‌ها ابلاغ‌شده است.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه دولت وام‌هایی را در حوزه فرزند آوری برای فرزندان دوم و سوم و چهارم و همین‌طور حوزه مسکن تعیین کرده است، خاطرنشان کرد: قابل پیش‌بینی است که بانک‌ها در پرداخت تسهیلات با کمبود اعتبارات مواجه شوند.

وی با تأکید بر اینکه قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و آیین‌نامه و دستورالعمل ابلاغیه بانک مرکزی به بانک‌ها این اجازه را به بانک‌ها نمی‌دهد که خلاف آن دستورالعمل تضمین وثیقه از متقاضی دریافت کنند، ابراز کرد: بانک اجازه ندارد به دلیل کمبود اعتبار و برای اینکه اعطای تسهیلات را به تأخیر بیندازد در دریافت ضامن و وثیقه متقاضی را به‌سختی بیاندازد.

یامین پور با اشاره به رایزنی‌های معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان با وزیر اقتصاد و دارایی، تصریح کرد: سامانه‌ای طراحی خواهد شد تا بانک‌ها بر اساس آن سامانه اعلام کنند که چه میزان از تسهیلات را در چه بازه زمانی می‌توانند در اختیار متقاضیان قرار دهند.

وی با بیان اینکه این دست از موضوعات مسائلی است که باید به‌صورت مداوم پیگیری شود، عنوان کرد: در استان زنجان در سال گذشته ۸۵ درصد از متقاضیان وام ازدواج را دریافت کرده‌اند.

معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ۱۵ درصد از متقاضیان وام ازدواج در سال گذشته موفق به دریافت این تسهیلات نشده‌اند، ادامه داد: پیگیری دریافت وام ازدواج جوانان استان زنجان انجام خواهد شد.//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *