logo
امروز : یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/7/3 ] [ 3 ذو الحجة 1443 ]
شناسه خبر : ۲۶۴۹۹
مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان

طرح رتبه بندی معلمان در زنجان اجرا می‌شود

طرح-رتبه-بندی-معلمان-در-زنجان-اجرا-می‌شود
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در صورت تصویب و ابلاغ طرح رتبه بندی معلمان به استان‌ها تلاش می‌کنیم که حداکثر تا آخر خرداد ماه سالجاری  احکام معلمان را صادر کنیم.

به گزارش موج رسا; علی اسماعیلی ظهر روز یکشنبه در آئین تجلیل از معلمان مدارس استثنایی استان زنجان  با بیان اینکه  معلمان آموزش و پرورش استثنایی علاوه بر  هنر معلمی یک هنر خاصی تحت عنوان ارتباط با افرادی که دارای ویژگی خاص هستند دارند اظهار کرد: این ویژگی مختص شما معلمان استثنایی است که به مراتب سخت تر از حضور یک معلم عادی در کلاس درس است .

وی با اشاره به جایگاه رفیع معلمان درنظام اسلامی، تصریح کرد: معلمان، اثرگذارترین عامل درتوسعه و تعالی جوامع هستند و بر این اساس توجه به نیازهای اساسی این قشرتاثیرگذار ضروری است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به  تغییر صندوق نیروهای استثنایی که سبب ایجاد مشکل در بازنشستگی معلمان  شده است افزود : امیدواریم مسیری برای مشکل بازنشستگی این قشر از معلمان پیدا کنیم و ما پیگیر موضوع هستیم .
اسماعیلی با بیان اینکه منزلت و جایگاهی که معلم دارد بسیار متعالی و ارزشمند است افزود : یقینا همین باور است که معلمان در همین راه استوارتر در تعالی آموزش دانش آموزان قدم برمی‌دارند. 
وی با اشاره به طرح رتبه‌بندی معلمان اظهار کرد: این طرح سابقه ۱۸ ساله دارد که ۸ سال آن به عنوان مطالبه‌گری برای ایجاد گفتمان و از سال ۸۹ و ۹۰ به بعد نیز در قالب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و تایید رهبر معظم انقلاب اسلامی رسید و برای اجرا به وزارت آموزش‌ و پرورش ابلاغ شد.
این مسئول با ببان اینکه دو مرحله برای رتبه‌بندی معلمان پیش‌بینی شده است افزود: یک ماه نیز فرصت برای تدوین آیین‌نامه اجرایی داده شده است و ۳ ماه نیز برای استقرار این طرح در نظر گرفته شده است. 
اسماعیلی با بیان اینکه آیین نامه در ۲۵ نسخه تدوین و هر بار به دلایلی اصلاح و دیدگاه معلمان در آن اعمال شد بیان کرد: با یک آیین‌نامه نمی‌توان همه را راضی کرد اما به‌ گونه‌ای باید نگاشته شود که همه احساس ضرر نکنند.
وی با بیان اینکه برای اجرای رتبه‌بندی معلمان سه ماه برای استقرار این قانون، فرصت داده شده است خاطرنشان کرد: در صورت ابلاغ به استان‌ها تلاش می‌کنیم که حداکثر تا آخر خرداد ماه سالجاری احکام معلمان را صادر کنیم.//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *