logo
امروز : شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۹
[ شناسه خبر : ۲۶۴۳۶ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
سخنان رئیس‌جمهور موجب کاهش نگرانی‌ها شد

بسیاری از مردم هنوز از آثار مخرب تداوم پرداخت ارز ترجیحی بی‌اطلاع‌اند

بسیاری-از-مردم-هنوز-از-آثار-مخرب-تداوم-پرداخت-ارز-ترجیحی-بی‌اطلاع‌اند
نماینده دشت‌ آزادگان در مجلس گفت: بسیاری از مردم هنوز با آثار مخرب تداوم پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی آشنا نیستند و از این بابت تیم اقتصادی و رسانه‌ای دولت باید فعالانه‌تر وارد میدان شود تا مشکلات معیشتی بیش از پیش روان مردم را آزار ندهد.

به گزارش موج رسا; قاسم ساعدی نماینده شهرستان دشت‌آزادگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تصمیم دولت برای حذف ارز 4200 تومانی گفت: حذف ارز ترجیحی یک ضرورت اقتصادی است چرا که اگر روند فعلی ادامه پیدا کند، علاوه بر تداوم روند رو به رشد تورم، همواره اقتصاد کشور   مستعد بروز شوک‌های مخرب خواهد بود، البته انتظار از دولت این است که پیش از اجرای سیاست‌های اقتصادی خود بسترهای نظارتی و  اجرایی در زمینه تولید و توزیع و زیرساخت‌های الکترونیکی را مهیا کند. 

وی با تاکید بر اینکه پیش از اجرای سیاست‌های جدید اقتصادی از سوی دولت، باید ذهن و روان مردم جامعه را  آماده کرد، خاطرنشان کرد:‌ بسیاری از مردم هنوز با آثار مخرب تداوم پرداخت ارز 4200 تومانی آشنا نیستند و از این بابت تیم اقتصادی و رسانه‌ای دولت باید فعالانه‌تر وارد میدان شود تا مشکلات معیشتی بیش از پیش روان مردم را آزار ندهد. 

ساعدی با بیان اینکه اعمال دفعتی تصمیمات اقتصادی موجب بروز شوک‌های اجتماعی در جامعه می‌شود، تصریح کرد:‌ این مسئله اساساً‌ اجرای هرگونه اصلاح ساختاری را با چالش‌های جدی روبرو خواهد کرد، به ویژه در استان‌هایی چون خوزستان که ناکارآمدی‌ها و بی‌تدبیری‌های سالهای گذشته علاوه بر ایجاد نارضایتی در میان مردم، زمینه سوءاستفاده رسانه‌های معاند و خارج نشین را فراهم کرده است. بنابراین انتظار از دولت انقلابی آقای رئیسی این است که با توجه ویژه به پیوست‌های رسانه‌ای مانع از  بروز تنش‌های اجتماعی در جامعه شوند. 

نماینده دشت‌ آزادگان در مجلس،‌ سخنان اخیر رئیس‌جمهور با مردم را در راستای منش صادقانه ایشان عنوان کرد و گفت: انتظار ما از دولت این است که  با توجه به  پایین آمدن آستانه تحمل مردم در سالهای گذشته، ضعف‌ها و خلأهای موجود در حوزه اطلاع‌رسانی را جبران کند چراکه مهمترین عامل در اجرای دقیق سیاست‌های اصلاحی در حوزه اقتصاد، همراهی مردم با مسئولان و سیاست‌گذاران است.  

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر