logo
امروز : شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۹:۵۶
[ شناسه خبر : ۲۶۳۶۱ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
امام جمعه زنجان:

اخلاق نیکوی پیامبر(ص) بهترین الگویی سعادت جامعه بشری است/ مردم زنجان در همه صحنه‌ها پای آرمان‌های انقلاب ایستادند

اخلاق-نیکوی-پیامبر(ص)-بهترین-الگویی-سعادت-جامعه-بشری-است-مردم-زنجان-در-همه-صحنه‌ها-پای-آرمان‌های-انقلاب-ایستادند
امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه حسن خلق نشان کمال فرد است، گفت: یکی از دلایلی که سبب کامل شدن ایمان می‌شود داشتن اخلاق نیکو بوده و اخلاق نیکوی پیامبر(ص) بهترین الگویی سعادت جامعه بشری است.

به گزارش موج رسا; آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر زنجان، اظهار داشت: بزرگترین دستاورد روزه‌داری و ماه رمضان رسیدن به تقوای الهی است اما باید پس از رسیدن به تقوای الهی بتوان آثار، برکات، معنویت آن را تا ماه رمضان سال بعد حفظ کرد.

وی افزود: امروزه در جامعه ما خلاهایی وجود دارد اما روزه‌داری می‌تواند این خلا‌ها را جبران کند، با این وجود یکی از دستاور‌های ارزشمندی که برای روزه‌دار در ماه رمضان ایجاد می‌شود حسن خلق است.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه در سایه عبادت در ماه مبارک رمضان هر کس اخلاق خود را نیکو کند در زمانی که در روز قیامت پای همگان در هنگام عبور از پل صراط به لرزه می‌افتد به راحتی عبور خواهد کرد، گفت: بنابراین یکی از جواز‌های عبور از پل صراط، داشتن اخلاق نیکو است. از سویی دیگر داشتن اخلاق نیکو از نشانه‌های رحمت خداوند در وجود فرد است.

وی با اشاره به اینکه حسن خلق نشان کمال فرد است و سبب مدارا با خلق، جذب افراد می شود، ابراز داشت: یکی از دلایلی که سبب کامل شدن ایمان می شود داشتن اخلاق نیکو است و طبق فرموده پیامبر اکرم(ص) هر کس اخلاق نیکو داشته باشد ایمانش کامل است.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه خوشبختانه مردم استان زنجان در راهپیمایی روز قدس و برگزاری نماز عید سعید فطر حضور گسترده و پر شکوهی داشته اند، خاطر نشان کرد: مردم زنجان همواره در تمام صحنه‌ها حضور دارند و پای آرمان‌های اسلام، نظام و انقلاب ایستاده‌اند.

وی در ادامه افزود: ۵ شوال ۶۰ هجری سالروز ورود مسلم‌بن عقیل به عنوان مامور و نماینده امام حسین(ع) به کوفه است.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه ۱۸ اردیبهشت مصادف با روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر است، گفت: این گروه اولین گروهی هستند که در حوادث خاص همچون سیل، زلزله، حوادث مهیب حضور دارند و خدمات رسانی می‌کنند با این حال علاوه بر کارمندان این ارگان، بیشتر افراد حاضر در هلال احمر از جوانان داوطلب هستند که هر آنچه در توان دارند در ارائه خدمات دریغ نمی‌کنند./ب

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر