logo
امروز : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۶:۰۵
[ شناسه خبر : ۲۵۴۲۶ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 4 دقیقه ]

‌نمی‌شود بابت اقدام علیه امنیت ملی پاداش داد!

‌نمی‌شود-بابت-اقدام-علیه-امنیت-ملی-پاداش-داد!
هر ساله در این ایام که به سالگرد حصر سران فتنه ۸۸ نزدیک می‌شویم، اصلاح‌طلبان بر طبل رفع حصر و غیرقانونی بودن حصر و اخیراً هم ظالمانه بودن آن می‌کوبند.

به گزارش موج رسا; هر ساله در این ایام که به سالگرد حصر سران فتنه ۸۸ نزدیک می‌شویم، اصلاح‌طلبان بر طبل رفع حصر و غیرقانونی بودن حصر و اخیراً هم ظالمانه بودن آن می‌کوبند. حصر سران فتنه، نه در سال ۸۸ بلکه بیش از یک سال پس از عاشورای ۸۸ و در پی آشوب ۲۵ بهمن ۸۹ که با تئوری پیروی از بهار عربی در برخی کشورهای منطقه و از جمله مصر و یکی دانستن نظام جمهوری اسلامی و نظام‌های دیکتاتوری آن‌ها رخ داد، انجام گرفت.

حصر یک اقدام تأمینی برای حفظ امنیت مردم از دعوت سران فتنه به اردوکشی خیابانی حامیان‌شان بود. چه آنکه در هر بار حضور خیابانی طرفداران جنبش سبز در خیابان که با دعوت میرحسین موسوی و مهدی کروبی انجام می‌گرفت، جان و مال مردم و اموال عمومی آسیب می‌دید و امنیت مردم از ابعاد مختلف زیر سؤال می‌رفت، به همین دلیل و برای تأمین امنیت مردم- و نه از باب مجازات- سران فتنه در حصر قرار گرفتند.

دو تن از نمایندگان مجلس در واکنش به بیراهه‌گویی اصلاح‌طلبان پیرامون حصر موسوی و کروبی و رهنورد گفته‌اند که نوع برخورد نظام با سران فتنه مماشات و اغماض بوده و سران فتنه خائن به آرمان‌های ملت و کشور بوده‌اند.

در هیچ جای دنیا با عوامل آشوب با مماشات برخورد نمی‌شود

حجت‌الاسلام مجید نصیرایی، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس در واکنش به اظهارات برخی اصلاح‌طلبان و استفاده آن‌ها از واژه‌های «حصر ظالمانه» و «حصر غیرقانونی» برای توصیف حصر سران فتنه اظهار داشت: سران فتنه چند ماه کشور را به آشوب کشاندند و علاوه بر ایجاد آسیب‌های فراوان برای کشور باعث شدند خون عده‌ای ریخته شود و دشمن جرئت پیدا کند. دقیقاً بعد از فتنه سال ۸۸ امریکایی‌ها و عوامل‌شان به این نتیجه رسیدند که با تحریم‌های به قول خودشان فلج‌کننده بر زندگی و معیشت مردم فشار وارد می‌کنند تا عملاً مردم در مقابل نظام و انقلاب قرار دهند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: بر همین اساس، بخشی از مشکلات اقتصادی مردم و جوانان به این تحریم‌ها مربوط می‌شود و سران فتنه با رفتار ظالمانه خود در همه این کمبودها شریکند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در کجای عالم با کودتاگران و کسانی که در نظم عمومی جامعه اخلال ایجاد کردند، به این شکل برخورد می‌شود؟ در سایر نقاط دنیا عاملان آشوب‌ها مجازات‌های سنگین می‌شوند و در هیچ جای دنیا با فتنه‌گران اینطور مماشات نمی‌شود. امروز همه امکانات در اختیار سران فتنه قرار دارد، به گونه‌ای زندگی می‌کنند که انگار نه انگار مرتکب چنین جنایاتی شده‌اند. به نظر من در این خصوص کوتاهی شده است و اگر فردی کوچه‌بازاری یک‌هزارم کارهای فتنه‌گران را انجام دهد با چه مجازاتی مواجه می‌شود؟

این عضو کمیسیون فرهنگی ادامه داد: امروز وظیفه بر عهده رسانه‌هاست که این مسائل را تبیین کنند و بگویند سایر کشورهای دنیا با کسانی که اقداماتی از این دست انجام داده‌اند، چه برخوردی داشته‌اند، در مقابل نظام اسلامی ما چه برخوردی با فتنه‌گران کرده است؟

نمی‌شود بابت اقدام علیه امنیت ملی به سران فتنه پاداش داد

عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: متأسفانه برخی دوست دارند هرازگاهی موضوعاتی را مطرح کنند تا حواس افکار عمومی و مسئولان از مشکلات اصلی کشور دور شود، مثلاً مطرح می‌کنند که باید حصر سران فتنه برداشته شود، اما باید گفت که این مسئله یک موضوع مهمی بود که باعث شد کشور به مدت چند ماه دچار آشوب شود، از این رو بخشش چنین افرادی که باعث شدند کشور دچار خسران شود، سخت است، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که نظام با این افراد با رأفت اسلامی برخورد و مجازات آن‌ها را در پایین‌ترین سطح خود اعمال کرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: جرم کسانی که جشن ملی و حماسه مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ را تبدیل به یک آشوب و فتنه کرده بودند، سنگین است، زیرا همین اقدام آن‌ها باعث شد دشمنان نسبت به وضعیت ایران و تغییر نظام امیدوار شوند و کشور را با شدیدترین تحریم‌ها روبه‌رو کنند.

وی با اشاره به قهرمان‌سازی سران فتنه توسط برخی افراد بیان داشت: ضد امنیت ملی حرکت کردن و بر هم زدن آرامش کشور افتخار نیست و نمی‌توان افرادی را که باعث چنین فضایی در کشور شده‌اند، قهرمان نامید، زیرا این افراد خیانت‌هایی را به آرمان‌ها و اهداف کشور و ملت کرده‌اند، پس هیچ کس به این افراد بابت این اقداماتی که انجام داده‌اند، پاداش یا مدالی نمی‌دهد.

منبع: روزنامه جوان

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر