logo
امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۷
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/28 ] [ 6 رمضان 1444 ]
شناسه خبر : ۲۵۳۲۴
رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان:

بیش از 3 هزار نفر در استان زنجان حائز شرایط دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شدند

بیش-از-3-هزار-نفر-در-استان-زنجان-حائز-شرایط-دریافت-تسهیلات-ودیعه-مسکن-شدند
رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه ۳ هزار و ۲۷۶ نفر حائز شرایط در استان زنجان موفق به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شدند، گفت: مبلغ پرداختی به این تعداد ۸۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال است.

به گزارش موج رسا; بهزاد کردلو، به روند ثبت نام در استان زنجان برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن اشاره کرد و گفت: ۲۲ هزار و ۶۳۶ نفر در استان زنجان برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کردند که جمعیت خانوار ثبت نام شده ۶۴ هزار و ۸۸۸ نفر می‌باشد.

وی با بیان اینکه از این تعداد ثبت نامی، تا ۱۶ بهمن ماه سالجاری ۳ هزار و ۲۷۶ نفر حائز شرایط در استان زنجان موفق به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شدند، اظهار داشت: مبلغ پرداختی به این تعداد ۸۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال است.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان گفت: همچنین ۲ هزار و ۸۲۴ نفر هم توسط سامانه ثبت نامی و یا بانک‌ها رد درخواست شده‌اند.

کردلو تاکید کرد: ۱۶ هزار و ۵۳۶ متقاضی نیز در مرحله انتظار دریافت استعلام، تعیین شعبه و تشکیل پرونده می‌باشند که با تامین اعتبار مورد نیاز و همکاری بیشتر بانک‌ها، متقاضیانی که برای ودیعه مسکن در این استان ثبت نام کرده‌اند پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه فعلاً ثبت نام جدید نداریم، بیان داشت: وزارت راه و شهرسازی پیگیر تامین اعتبار جهت پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن در سال ۱۴۰۱ می‌باشد.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان به سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن در مناطق شهری کشور اشاره کرد و ادامه داد: ۷۰۰ میلیون ریال برای تهران، ۴۰۰ میلیون ریال برای سایر کلانشهرها (مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز، کرمانشاه) و ۲۵۰ میلیون ریال نیز برای سایر شهرها می‌باشد. سقف تسهیلات بانکی موضوع این مصوبه از محل منابع تسهیلات تخصیصی به واحدهای کسب و کارهای آسیب‌دیده کرونا می‌باشد.

کردلو متذکر شد: متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متأهل یا سرپرست خانوار و دارای فرم «ج» سبز بوده و همچنین دارای اجاره‌نامه رسمی و ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری بوده و تاریخ انعقاد اجاره‌نامه واحد مسکونی بعد از مورخ ۱۳۹۹.۷.۱ باشد.//ک

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر