logo
امروز : شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۳
[ شناسه خبر : ۲۵۲۷۲ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
امام جمعه زنجان:

بیعت همافران با امام خمینی(ره) به نیروهای ارتش روحیه پیوستن به انقلاب داد

بیعت-همافران-با-امام-خمینی(ره)-به-نیروهای-ارتش-روحیه-پیوستن-به-انقلاب-داد
امام جمعه زنجان با اشاره به پیوستن اولین گروه از نیروی هوایی ارتش به انقلاب، گفت:بیعت همافران با امام خمینی(ره) به نیروهای ارتش روحیه پیوستن به انقلاب داد.

به گزارش موج رسا; آیت الله علی خاتمی در خطبه های پیش از نماز جمعه با بیان اینکه رجب ماه خود سازی، تزکیه نفس و ماه تربیت است، اظهار کرد: برخی از علما گفته اند برای کسب معنویت ماه رجب بهترین زمان است.

وی با بیان این که پیامبر اسلام (ص) می‌فرمایند: رجب ماه خداست، افزود: همه مخلوقات و تمام ماه ها برای خداست و خداوند بر اساس حکمتی که دارد، این ماه را به عنوان فرصت طلایی برای خودسازی و نزدیک شدن به خدا قرار داده است.
امام جمعه زنجان با بیان اینکه امام علی (ع) می فرمایند: اولین روز ماه رجب، نیمه شعبان، شب عید قربان، و شب عید فطر را از یاد نبرید که این روزها را خدا برای بخشش به بندگان قرار داده است، ادامه داد: رجب ماه ریزش فراوان نعمت است.
وی با اشاره به ایام شهادت امام هادی(ع) تصریح کرد: آن امام بزرگوار در دوران بسیار سختی امامت کردند و با شش خلیفه‌ای که در ظلم، استبداد، خودکامگی و ترویج فساد مانند ندارند هم عصر بودند.
آیت الله خاتمی با بیان اینکه امام هادی (ع) گسترش دهنده شبکه وکالت بودند، ابراز کرد: امام هادی با این کار زمینه را برای غیبت صغرا و غیبت کبری آماده کردند.
وی با اشاره به ۱۷ بهمن ۶۶ و شکل گیری مجمع تشخیص مصلحت نظام، عنوان کرد: این نهاد برای رفع گره های قانونی با آینده نگری امام خمینی (ره) تاسیس شد.
امام جمعه زنجان با اشاره به ۱۹ بهمن ۵۷ و پیوستن اولین گروه از ارتش به انقلاب، ادامه داد: بیعت همافران با امام خمینی به بقیه ارتش برای پیوستن به امام خمینی روحیه داد.
وی با اشاره به ۲۱ بهمن ۵۷ و نقشه توطئه دشمن، خاطرنشان کرد: اگر امام خمینی در آن روز فرمان شکستن حکومت نظامی را نمی داد کشت و کشتار زیادی در کشور می شد.//ک

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر