logo
امروز : جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/5/27 ] [ 25 شوال 1443 ]
شناسه خبر : ۲۵۱۷۵
رئیس کل دادگستری استان زنجان:

برخورد بدون اغماض قوه قضائیه با سارقینی که موجب ناامنی و آزار مردم شوند

برخورد-بدون-اغماض-قوه-قضائیه-با-سارقینی-که-موجب-ناامنی-و-آزار-مردم-شوند
رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به رویکرد دادگستری استان در برخورد با سارقین، گفت: با سارقینی که اقدامات آن ها موجب نا امنی و آزار مردم شود برخورد بدون اغماض صورت می‌گیرد.

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه شورای معاونین دادگستری استان،  اظهار کرد: استان زنجان در ارتکاب جرم سرقت جایگاه 30 کشوری را دارد اما با این حال سرقت در  استان  در بین 10 جرم اول استان زنجان، رتبه نخست را دارد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان در این جلسه با اشاره به تاکیدات ریاست قوه قضاییه در جلسه اخیر شورای عالی قضایی در  خصوص جرم سرقت، ابراز کرد: عنوان اتهامی سرقت در صدر عناوین مجرمانه کشور قرار دارد و بیشترین پرونده‌های مطرح رسیدگی در دادسرا‌ها به آن اختصاص دارند و استان زنجان در جرم سرقت جایگاه 30 کشوری را دارد اما در 10 جرم اول ، سرقت رتبه نخست را دارد.
وی ادامه داد: به دادستان‌های حوزه های قضایی تأکید شده که با هماهنگی  نیروی انتظامی سارقینی که موجبات ایجاد ناامنی و آزار مردم را فراهم می‌آورند، دستگیر و دادسراها بدون هرگونه اغماض و مماشات برخورد قاطع  کنند.
رئیس شورای قضایی استان زنجان، ابراز کرد: بر اساس آمار موجود نسبت رشد جرم سرقت در استان زنجان در مقایسه با سایر استانها پایین است که  از جمله دلایل آن اقدامات پیشگیرانه و همکاری خوب نیروی انتظامی و دادسرا ها می‌باشد که در این خصوص قضات دادسرا از مجازاتهای بازدارنده استفاده کنند.
حجت الاسلام صادقی نیارکی ادامه داد: استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس شامل حال سارقین سابقه‌دار، باندی و شبکه‌ای نخواهد شد، بلکه با این مجرمین با شدت و قاطعیت برخورد خواهد شد.//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *