logo
امروز : شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۹
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/25 ] [ 3 رمضان 1444 ]
شناسه خبر : ۲۵۱۷۱
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

53 درصد از پوشش بیمه کشور توسط تامین اجتماعی محقق شده است

53-درصد-از-پوشش-بیمه-کشور-توسط-تامین-اجتماعی-محقق-شده-است
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: 53 درصد از پوشش بیمه در سطح کشور توسط تامین اجتماعی محقق شده است.

به گزارش موج رسا; میرهاشم موسوی امروز در آیین افتتاح خط تولید پارچه کیسه هوا (ایربگ) در کارخانه نخ تایر زنجان اظهار کرد: در رابطه با دستاوردهای کلان که باید به مردم گزارش شود، فعالیت‌های زیادی انجام شده که باید به آن توجه کرد.

وی تصریح کرد: یکی از نمونه‌های این فعالیت‌ها تولید ایربگ در داخل کشور با دانش بومی است.

موسوی با اشاره به حوزه ماموریت تامین اجتماعی گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، کل سطح پوشش بیمه‌ای از جمعیت 33 میلیون نفری، 20درصد بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: امروز خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی، پوشش بیمه‌ای در سطح کشور به بیش از 70 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه باید به سمت بیمه همگانی حرکت کنیم، اظهار داشت: 53 درصد از پوشش بیمه در سطح کشور توسط تامین اجتماعی محقق شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: قبل پیروزی انقلاب اسلامی 90 هزار نفر مستمری‌بگیر داشتیم که امروز با رشد 40 برابری به مرز 4 میلیون نفر می‌رسیم.

وی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه خدمات درمان  17حوزه بیمارستانی داشتیم، گفت: امروز شاهد 78 بیمارستان و بیش از 370 کلینیک و درمانگاه هستیم که به بیش از 50 درصد جامعه، خدمات درمانی ارائه می‌دهند و این در حالی است که وزارت بهداشت، متولی درمان در کشور است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه امسال 3 هزار میلیارد تومان بخشودگی به خاطر بیماری کرونا داشتیم، گفت: باید به دستاوردهای خود افتخار کنیم و با هم‌افزایی، مسیر را ادامه دهیم.

وی با اشاره به افتتاح اولین خط تولید پارچه کیسه هوای کشور در زنجان ابراز کرد: این پروژه علاوه بر اینکه اقتصادی است از اموال و دارایی بازنشستگان نیز حفاظت کرده و همچنین توانسته توسعه و ارزش افزوده نیز به ارمغان آورد.

موسوی با اشاره به بخش سرمایه‌گذاری شستا افزود: در شستا زمینه‌های مختلف توسعه به‌ویژه در استان‌هایی که ظرفیت آن فراهم است، ایجاد شده و 10 برابر سرمایه‌گذاری 420 هزار میلیارد تومان برای افق 4 ساله در نظر گرفته شده و ظرفیت‌های مختلفی برای تامین منابع مالی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: هر ظرفیتی در رشته‌های تخصصی شستا در استان‌ها باشد، مشکلی برای ایجاد و توسعه توسط شستا وجود ندارد.// آ

 

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر