logo
امروز : چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۳:۲۴
[ شناسه خبر : ۲۵۱۱۹ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 4 دقیقه ]
از سوی دبیر نخستین جشنواره عکس «تصویر امید» اعلام شد

نتایج داوری نخستین جشنواره عکس «تصویر امید»

نتایج-داوری-نخستین-جشنواره-عکس-«تصویر-امید»
دبیر نخستین جشنواره عکس تصویر امید گفت: اسامی پذیرفته‌شدگان این جشنواره از سوی هیات داوران اعلام شد و آثار برگزیده در نمایشگاه این جشنواره به بازدید گذاشته می‌شوند.

به گزارش موج رسا; بهرام بیات، دبیر نخستین دوره جشنواره ملی عکس «تصویر امید» با اعلام اتمام داوری این جشنواره اظهار داشت: داوری نخستین دوره جشنواره ملی عکس تصویر امید روز شنبه (25 دی) در دفتر تهرانِ انجمن خیریه مهرانه و در 2 بخش آزاد و ویژه توسط هیات داوران انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: هیات داوران این جشنواره شامل ساسان مویدی، کریم متقی و کیارنگ علایی بود که بر این اساس در مجموع 59 عکس از 2 بخش برای نمایشگاه انتخاب شد.

بیات با توضیح تفکیک آثار 2 بخش جشنواره، بیان کرد : تعداد کل آثار ارسالی به جشنواره بیش از 900 اثر از 184 عکاس بود که از بخش آزاد 825 اثر و از بخش ویژه حدود 100 عکس به دبیرخانه رسید.

وی ادامه داد: پس از داوری 50 عکس از 39 عکاس در بخش آزاد و 9 اثر از 5 عکاس در بخش ویژه به نمایشگاه راه یافتند.

دبیر نخستین جشنواره ملی عکس تصویر امید با اشاره به نحوه داوری آثار بخش ویژه «سرطان ،پایان زندگی نیست» گفت: با توجه به ظرفیت این موضوع، عکاسان سراسر کشور کمتر به این موضوع پرداختند که ابتدای امر برگزاری چنین جشنواره‌هایی در صدد تولید آثاری فاخر و شایسته با اشاره به شرایط زندگی و دغدغه‌های این قشر از بیماران مبتلا به سرطان خواهد بود که امید است جشنواره ملی عکس تصویر امید سبب‌ساز این موضوع شود.

وی اظهار داشت: نگاه داوران در بخش «ویژه» بیشتر به سمت آثار مستند و بدون دخل و تصرف عکاس در سوژه‌ها بود که همین امر سبب انتخاب آثاری محدود ولی با کیفیت بالا شد.

بیات در خصوص داوری بخش آزاد جشنواره خاطرنشان کرد: بخش «آزاد» بدون در نظر گرفتن موضوع بود و آثار در ژانرهای مختلف به دبیرخانه رسیده بودند که همین امر باعث سنجش دقیق آثار با توجه به معیار های موجود در هر ژانر بود که داوران را با چالش مواجه کرد و در نهایت، آثار منتخب با ویژگی‌های برتر در این بخش انتخاب شدند.

وی با مثبت ارزیابی کردن نمایشگاه نخستین دوره جشنواره ملی عکس «تصویر امید» با وجود شرایط ناشی از محدودیت‌های کرونایی، بیان کرد: داوری در دفترانجمن خیریه مهرانه در شهر تهران برگزار شد که امیدواریم که داوری دوره‌های بعدی در محیط کلینیک تخصصی انجمن مهرانه در زنجان برگزار شود.

دبیر نخستین دوره جشنواره ملی عکس تصویر امید ضمن آماری از شرکت‌کنندگان این جشنواره گفت: از 29 استان در جشنواره عکس «تصویر امید» شرکت کردند که بیشترین آثار به ترتیب از تهران، زنجان، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی به دبیرخانه رسید که 36 نفر از استان تهران، 22 نفر از استان زنجان و 126 نفر از استان‌های دیگر در این دوره از جشنواره مشارکت داشتند.

وی از برگزاری اختتامیه جشنواره همراه با افتتاحیه نمایشگاه و فروش آثار برگزیده در 2 بخش ویژه و آزاد و نمایش آثار هنرمندان عکاس و اساتید بزرگ حوزه عکاسی ایران با حضور هنرمندان کشوری و مسئولان استانی خبر داد که 8 بهمن در سالن همایش‌های بین‌المللی کلینیک انجمن خیریه مهرانه برگزار می‌شود.

بیات با بیان اینکه جشنواره ملی عکس تصویر امید برای نخستین بار توسط انجمن خیریه مهرانه در حال برگزاری است، افزود: تمام درآمد حاصل از برگزاری این جشنواره و فروش آثار نمایشگاه به منظور حمایت از بیماران مبتلا به سرطان به انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان (مهرانه زنجان) تعلق دارد.

وی یادآور شد: عموم مردم و هنرمندان برای شرکت و بازدید از نمایشگاه این جشنواره دعوت هستند.

دبیر نخستین دوره جشنواره ملی عکس تصویر امید با اشاره به اسامی پذیرفته‌شدگان در نمایشگاه نخستین جشنواره ملی عکس«تصویر امید» گفت: در بخش آزاد؛ ابراهیم تجلی‌زاده (بوشهر)، احمد بلباسی ۲ اثر (تهران)، امید حیدری‌فر (جوانرود)، امیرعلی نواده‌شهلا(تبریز )، امیر عنایتی(تربت حیدریه)، امیرمسعود عربشاهی (قم)، امیرحسین بهجتی اردکانی (تهران)، امین نظری (اهواز )، بابک کنعانی ۲ اثر (تهران)، پدرام میرصادقی (تهران)، جمشید فرجوند فردا (بیجار)، حسن دهقان‌دوست ۶ اثر (ارومیه)، حسن یونسی (شاهرود)، حمیدرضا راستگو (کرمانشاه)، حمید سبحانی (مشهد)، داود ایردپناه (یاسوج )، رامین محمدی ۲ اثر (ارومیه )، رضا رادمرد ندافی (رشت)، زهره صباغ‌نژاد (یزد )، ژاله بهرامی (سقز )، سونا مویدزاده (ارومیه)، سیدحسن فتاحیان (یاسوج )، سیدمتین هاشمی ۲ اثر ( تبریز )، سیدمحمد وحیدناصری (تهران)، سیمین محیط (رفسنجان)، صابر قاضی (تبریز )، علی‌اصغر فیض‌الهی ۲ اثر (بیجار)، علی سعیدی (هرمزگان)، لیلا رضوانفر (تبریز)، ماردین احمدی (جوانرود)، محمدحسن امینی (رشت)، محمدرضا رضایی‌اصل (هادی‌شهر)، مریم دشتی (کرمانشاه)، مهدی ایمانی ۲ اثر (اهر)، مهدی پورنصر (تبریز )، مهرداد واحد یوسف‌آباد (تبریز)، مهسا صفری (گرگان)، هادی فتاحی‌میلاسی (لردگان) و وحید مومن‌زاده خولنجانی (اصفهان) پذیرفته شده‌اند.

بیات افزود: در بخش ویژه نیز شایان حاجی‌نجف ۴ اثر (اهواز)، علی محمدی (اهواز)، فرشید احمدپور (تبریز)، کیوان جعفری (ساری) و  محمد آهنگر ۲ اثر (اهواز) پذیرفته شدند.// آ

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر