logo
امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/11 ] [ 28 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۲۵۱
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان:

قطع وابستگی و استقلال یکی از مهم ترین دستاورد های انقلاب اسلامی ایران است

قطع-وابستگی-و-استقلال-یکی-از-مهم-ترین-دستاورد-های-انقلاب-اسلامی-ایران-است

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان قطع وابستگی و استقلال را یکی از مهم ترین دستاورد های انقلاب اسلامی ایران دانست، گفت: عدم وابستگی به آمریکا را می‌توان اصلی‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران دانست.

 

به گزارش موج رسا; ابوالفضل طهماسبی شامگاه دیروز در یادوراه شهدای آبروی محله منطقه فرودگاه همکاری، ارتباط و تعامل مسجد و پایگاه بسیج محلات را عامل رشد معنوی جوانان و نوجوان دانست و اظهار کرد: ایجاد فرهنگ بسیج در جامعه باعث رشد و توسعه سلامت اجتماعی می ‌شود.

وی با بیان اینکه مقایسه وضعیت امروز ایران با قبل از انقلاب جفا است، افزود: حجم کار و پیشرفت ‌های ایران بعد از انقلاب آنقدر بالا است که نمی‌توان وضعیت ایران امروز با قبل از انقلاب را با هم مقایسه کرد.
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان با بیان اینکه مقایسه این دو برهه تاریخی جفا در حق انقلاب و همه کسانی که در این مدت کار و فعالیت کرده‌اند، محسوب می‌شود، بیان کرد: به چشم خود شاهد وابستگی، دلبستگی و بی‌ هویتی قبل از انقلاب بوده است.
طهماسبی سرسپردگی مسئولان را از جمله دلایل وضعیت قبل از انقلاب در ایران عنوان کرد و گفت: آن ‌ها در واقع در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی غلام حلقه به گوش بیگانگان محسوب می ‌شدند.

*خودباختگی در دوران رژیم پهلوی به دین هم کشیده شده بود
وی با بیان اینکه خود باختگی در دوران رژیم شاهنشاهی حتی به عرصه دین هم کشیده شده بود چرا که جامعه پر از مظاهر ضد دینی شده بود، تصریح کرد: قبل از انقلاب جوانان منزوی و سرخورده بودن بودند و اگر کسی هم توانایی انجام کاری را داشت، بلافاصله یا سر به نیست می‌شد و یا اینکه روانه زندان یا تبعید می‌گشت.
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان قطع وابستگی و استقلال را یکی از مهم ترین دستاورد های انقلاب اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی و روحیه خود باوری که امام راحل به ملت ایران هدیه کردند، کشور در حوزه های مختلف به پیشرفت های خیره کننده ای دست یافته است.
طهماسبی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران با قیام خود علیه رژیم ستمشاهی، حکومت طاغوت را برای همیشه به زباله دان تاریخ فرستادند، اظهار داشت: انقلاب اسلامی، تجلی شکوهمند حماسه ای است که در روزگار قحطی انسانیت، صفحه ای زرین را در تاریخ حیات آدمی گشود و صلای خداخواهی، معنویت، آزادی و استقلال را در گوش جان جهانیان طنین انداز کرد.
وی با اشاره به اینکه در راه پیروزی انقلاب اسلامی خون های بسیاری ریخته شده و این انقلاب به همین آسانی به دست نیامده است، گفت: انقلاب اسلامی نتیجه چند دهه مبارزه مستمر امام خمینی(ره) و یاران با وفای ایشان با رژیم طاغوت است.
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان با بیان اینکه تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مردم کشورمان از کوچکترین آزادی های معمول محروم بودند، بیان داشت: ملت مؤمن ایران اسلامی حتی از انجام واجبات دینی که از جمله اولویت های یک فرد مسلمان است در دوران خفقان طاغوت محروم بودند.
طهماسبی با اشاره به اینکه رژیم سابق از گسترش اسلام ناب و مبانی دینی در جامعه به شدت وحشت داشت و اجازه اجرای برنامه دینی و مذهبی را به هیچ عنوان نمی داد، تصریح کرد: عزاداری ها و برنامه های مناسبی مردم دیندار کشورمان باید در خفقان کامل انجام می گرفت.
وی با بیان اینکه رژیم طاغوت با برنامه های مذهبی به شدت برخورد می کرد و مردم اجازه نداشتند این گونه برنامه های دینی را به صورت گسترده و عمومی برگزار کنند، بیان داشت: دین و ارزش های اسلامی در رژیم طاغوت تنها به برنامه های فردی خلاصه می شد.

*انقلاب اسلامی دیوارها و سدها را شکست
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی همه این سد ها و دیوار ها را شکست، خاطرنشان کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی همه امور کشور به ویژه قوانین حاکم بر آن، مبنای دینی و برگرفته از احکام الهی است.
طهماسبی با بیان این که فساد و بی بند و باری در رژیم گذشته همه بخش های مختلف رژیم گذشته را فرا گرفته بود، تصریح کرد: رژیم طاغوت به صورت علنی فساد و فحشا را در میان مردم ترویج می کرد، اما مردم دیندار و مؤمن کشورمان اجازه نداشتند به ترویج برنامه های مذهبی در جامعه بپردازند.
وی با بیان این که در رژیم پهلوی، تبعیض، بی عدالتی، مشکلات معیشتی و نبود امکانات در مناطق محروم و روستایی موج می زد، خاطرنشان کرد: مردم در مناطق شهری و روستایی حتی از حداقل امکانات رفاهی محروم بودند و امکانات آموزشی، درمانی و رفاهی تنها برای یک عده و قشر خاص در نظر گرفته می شد.
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان با اشاره به اینکه مردم از بی عدالتی و تبعیض علنی رژیم پهلوی به خشم آمده بودند، تصریح کرد: فقر، تنگدستی و محرومیت همه بخش های مختلف جامعه ایرانی را فرا گرفته بود، در حالی که عده ای خاص در اوج امکانات دولتی زندگی می کردند.

طهماسبی با بیان اینکه انقلاب اسلامی همه این مسائل را از بین برد، بیان داشت: امروز امکانات رفاهی در بخش های مختلف به صورت متوازن در مناطق مختلف کشور توزیع می شود.
وی با اشاره به این که پیشرفت های 38 سال گذشته در مناطق شهری و روستایی کشور به هیچ عنوان قابل مقایسه با قبل از پیروزی انقلاب نیست، گفت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم همه فشارها، تهدید و تحریم های دشمنان امروز در دنیا عزتمند است.
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان قطع وابستگی و استقلال را یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران دانست و با بیان اینکه تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور در همه بخش ها وابسته به غرب بود، تصریح کرد: اما امروز به برکت انقلاب اسلامی و روح خود باوری که امام راحل به ملت ایران هدیه کردند، کشور در حوزه های مختلف به پیشرفت های خیره کننده ای دست یافته است.
طهماسبی با بیان اینکه دشمنان و بد خواهان ملت بزرگ ایران اسلامی از این پیشرفت های صورت گرفته بسیار عصبانی و هراسان هستند و تلاش می کنند این پیشرفت ها را به گونه ای کتمان کنند، اظهار کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از نظام‌ های مستحکم، قوی و پایدار دنیا است.
وی با بیان اینکه امروز این انقلاب به دست نسل جوان جامعه ما حفظ خواهد شد، گفت: باید نسل جوان ما همانند در عرصه های مختلف همچنان بر پای آرمان های انقلاب و نظام وفادار بمانند و در زمینه علم، ایمان و حفظ ارزش ‌هایی که جوانان برای تثبیت آن جانشان را دادند ثابت ‌قدم باشند.

*نسل انقلابی پای انقلاب ایستاده است
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان با تأکید بر این که نسل انقلابی و اخلاق ‌مدار امروز باید پای ارزش‌ های انقلاب با ولایت ‌مداری ایستادگی کنند، تصریح کرد: نسل امروز جامعه باید بدانند که پویایی انقلاب اسلامی ایران به‌ دلیل هدایت ‌های حکیمانه امام راحل و مقام معظم رهبری است.
طهماسبی با بیان اینکه ما باید در دفاع از انقلاب و امانتداری شهدا ثابت قدم باشیم، اظهار داشت: جبهه استکبار به سردمداری آمریکا، جبهه‌ای وسیع، عظیم، نامتجانس و با قدرت تبلیغاتی وسیع همه همتش این است تا ماندگاری انقلاب را بر هم بزنند.
وی با بیان اینکه در مقابل این جبهه استکبار، انقلاب اسلامی باید وحدت و انسجام داشته باشد، خاطرنشان کرد: همه همت من و شما باید این باشد تا این ماندگاری انقلاب را تقویت کنیم و این ماندگاری مسئله مهمی است و باید به‌عنوان یک هدف مورد توجه باشد.
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان به لزوم مبارزه با استکبار در قرآن اشاره کرد و افزود: قرآن به ما یاد داد جنگ جبهه استکبار و اسلام ناب بر سر سرزمین نیست که بشود آن را تقسیم کرد، جنگ اسلام و کفر است، جنگ خدا و شیطان است، جنگ توحید و شرک است.
طهماسبی با بیان اینکه تمام تلاش دشمن این است تا انقلاب را متوقف کند، گفت: دشمن تعامل را راهی برای مقابله با انقلاب می‌داند و با روی کار آمدن مدیران و کارگزارانی که نسبت به اصول انقلاب تعصب انقلابی ندارند و دنبال ارائه تفسیری جدید از انقلاب هستند.//پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *