logo
امروز : جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/5/27 ] [ 25 شوال 1443 ]
شناسه خبر : ۲۵۰۲۲
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در گفت‌وگو با موج رسا خبرداد؛

آموزش بیش از 17 هزار نفر_دوره مهارت‌آموز در زنجان/ تطبیق برنامه‌های آموزشی با سیاست‌های اشتغال در دولت

آموزش-بیش-از-17-هزار-نفر-دوره-مهارت‌آموز-در-زنجان-تطبیق-برنامه‌های-آموزشی-با-سیاست‌های-اشتغال-در-دولت
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از آموزش بیش از 17 هزار نفر_دوره مهارت‌آموز در زنجان توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان خبر داد و گفت: برنامه‌های آموزشی براساس سیاست‌های اشتغال در دولت در نظر گرفته شده است.

محمدرضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به آموزش‌های مهارتی و مؤلفه‌های آن، اظهار کرد: کیفیت آموزش‌های مهارتی بستگی به این دارد که با نیازهای بازار کار تناسب داشته باشد.

وی با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی در فنی و حرفه‌ای در بخش‌های مختلف انجام می‌شود، ابراز کرد: آموزش مهارت به کار جویان در بخش شهری و روستایی، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، لایه‌های مختلف اجتماعی مانند سکونت‌گاه های غیررسمی، آموزش به زندانیان، توانمندسازی سربازان وظیفه انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به بحث آموزش در صنایع و صنوف، تصریح کرد: ارتقا مهارت شاغلین بنگاه‌های اقتصادی یکی از وظایف ما است.

وی با بیان اینکه این دو وظیفه در کنار هم نیاز به حمایت مسئولان استانی برای توسعه کمی و کیفی مهارت‌های آموزشی مهارتی که در دو بخش دولتی و غیردولتی دارد، تصریح کرد: سعی می‌کنیم برنامه‌مان را باسیاست‌های توسعه اشتغال دولت منطبق کنیم.

انصاری با اشاره به ارتقا بهره‌وری به‌خصوص در بنگاه‌های اقتصادی، صنایع و صنوف، بیان کرد: توانمندسازی نیروی انسانی یکی از عوامل تأثیرگذار در افزایش بهره‌وری بنگاه‌ها اقتصادی است.

وی با بیان اینکه تمامی برنامه‌های ما با توجه‌ به رصدهایی که انجام شده یک‌ساله محقق شده است، افزود: مهم‌ترین موضوع بررسی اثرگذاری آموزش‌های مهارتی است که در استان برگزار شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به میزان آموزش‌های داده شده توسط این اداره کل، خاطرنشان کرد: بیش از 17 هزار نفر_دوره از دوره‌های آموزشی در بخش دولتی و غیردولتی استفاده کرده‌اند.//ک

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *