logo
امروز : یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/5/29 ] [ 27 شوال 1443 ]
شناسه خبر : ۲۴۹۴۹
مدیرکل صدا و سیما مرکز زنجان مطرح کرد؛

قابل دریافت بودن ۱۸ هزار شبکه بیگانه در فضای ایران/ عزت نفس اصحاب رسانه باید به بی‌مهری‌ها غلبه کند

قابل-دریافت-بودن-۱۸-هزار-شبکه-بیگانه-در-فضای-ایران-عزت-نفس-اصحاب-رسانه-باید-به-بی‌مهری‌ها-غلبه-کند
مدیرکل صدا و سیما مرکز زنجان گفت: در حال حاضر ۳۰۰ ماهواره با هزاران شبکه تلویزیونی فعالیت می‌کنند که ۱۸ هزار شبکه در فضای ایران قابل دریافت است.

به گزارش موج رسا; محسن لطیفی امروز در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر زنجان، اظهار داشت: رسانه دارای جایگاه ویژه‌ای در دنیای امروز بوده و در خنثی سازی توطئه‌های دشمنان تاثیرگذار هستند.

وی با بیان اینکه فرهنگ زیربنای توسعه است اما در عمل جایگاهی برای فرهنگ پیش‌بینی نشده است، افزود: در طی دولت گذشته نیز به جایگاه فرهنگ از نظر بودجه‌ای توجهی نشد که ضروری است به این امر در دولت جدید توجه شود.

این مسئول بزرگترین رسانه را در نظام بین‌الملل قرآن عنوان کرد و افزود: انبیای الهی خودشان رسانه بوده و به مردم جامعه آگاهی بخشی می‌کردند.

مدیرکل صدا و سیما مرکز زنجان با اشاره به نقش رسانه‌های بیگانه برای ایجاد نا امیدی و یاس در جامعه، بیان داشت: رسانه‌های بیگانه تلاش می‌کنند بذر ناامیدی را در جامعه پاشیده و حتی خدمات نظام را به زیر سئوال ببرند.

لطیفی خاطرنشان کرد: دشمن در حالی که شهدایی همچون شهید سلیمانی به شهادت رسیدند، با ابزار رسانه‌ای دلسوز مسافران هواپیمای اوکراینی شده و حتی برای آنها مراسم ختم برگزار کردند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال تزلزل بنیان خانواده ایرانی است و برای از بین بردن بنیان خانواده برنامه‌ریزی می‌کند، ادامه داد: دشمن به دنبال افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه ایرانی است.

این مسئول یادآور شد: علیرغم همه توطئه‌های دشمنان این روزها خواهد گذشت و اعمال و قلم ماندگار خواهد بود و ما روزی برای این قلم‌ها پاسخ خواهیم داد.

مدیرکل صدا و سیما مرکز زنجان تصریح کرد: مراقب قلم‌های خود باشیم که عزت ما در گرو همین قلم‌هاست و باید در بارگاه الهی پاسخگوی اعمال خود باشیم.

لطیفی یادآور شد: برخی از اصحاب رسانه استان در حد بسیار محقرانه زندگی می‌کنند اما این نباید این موضوع باعث شود که رسالت رسانه زیر سئوال برود و عزت نفس رسانه باید به این بی‌مهری‌ها غلبه کند.

وی با بیان اینکه دشمنان نظام اسلامی حتی ستون خیمه انقلاب را تخریب می‌کنند، افزود: در حال حاضر ۳۰۰ ماهواره با هزاران شبکه تلویزیونی فعالیت می‌کنند که ۱۸ هزار شبکه در فضای ایران قابل دریافت است.

این مسئول گفت: دشمن امروز برعلیه زندگی، خانواده و سبک زندگی ایرانی و اسلامی برنامه‌ریزی می‌کند که باید مراقب توطئه‌های دشمنان بود.

مدیرکل صدا و سیما مرکز زنجان ادامه داد: رسانه‌ها وظیفه سخت و سنگینی برعهده دارند اما باید با غیرت دینی همچنانکه که شهدایی همچون شهید حججی با همین غیرت دینی وارد سوریه شدند، در صحنه جنگ با دشمن حاضر بود.

لطیفی با بیان اینکه 150 شبکه رادیویی و تلویزیونی با حداقل‌ها در کشور و برای رضای الهی و انقلاب قلم می‌زنند، افزود: اجازه ندهیم قلم‌ها به روغن برخی‌ها آلوده شود چرا که عزت ما در گرو قلم‌های صادق است.

وی با اشاره به ویژگی‌های بارز ابوذر به عنوان یار اسلام، گفت: ابوذر در راستگویی، دانش، حکمت، تفکر و اندیشیدن و فروتنی سرآمد بود که ضروری است اصحاب رسانه به این ویژگی‌ها مجهز بوده و آفندی عملی کنند.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *