logo
امروز : جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲:۳۸
[ شناسه خبر : ۲۴۸۳۸ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 4 دقیقه ]
فرمانده انتظامی استان زنجان:

مکتب حاج قاسم مبتنی بر مبانی فکری امام خمینی(ره) است

مکتب-حاج-قاسم-مبتنی-بر-مبانی-فکری-امام-خمینی(ره)-است
فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به مولفه‌های مکتب شهید سلیمانی، گفت: مکتب حاج قاسم یک نظام فکری جدید مبتنی بر مبانی فکری حضرت امام خمینی(ره) است.

به گزارش موج رسا; سردار رحیم جهانبخش در یادواره شهید سلیمانی با اشاره به مولفه‌های مکتب شهید سلیمانی، اظهار کرد: مکتب حاج قاسم یک نظام فکری جدید مبتنی بر مبانی فکری حضرت امام خمینی(ره) است.

وی با اشاره به شهادت شهید عرفان بیات از شهدای ناجا، ابراز کرد: این شهید والا مقام دیروز در ساعت ۴ بامداد در مسیر بندی در مواجهه با قاچاقچیان به درجه رفیع شهادت نائل شد.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه آشنایی من با مکتب حاج قاسم به ۳۰ سال قبل بازمی‌گردد، تصریح کرد: آشنایی من با مکتب حاج قاسم به زمانی بازمی‌گردد که من فرمانده پایگاه اطلاعاتی و عملیاتی دربند کرمان بودم.

وی با بیان اینکه مکتب حاج قاسم مکتبی در دل مکتب حضرت امام خمینی(ره) است، عنوان کرد: حاج قاسم از قلب ایران به بلندای جولان رفت.

سردار جهانبخش با بیان اینکه عمق امنیتی کشور ایران را کویر تشکیل می‌دهد، ادامه داد: در دهه ۷۰ بیش از ۲۰ کاروان اشرار که مجهز هم بودند در مرکز ایران برای خود تیم سازی کرده بودند.

وی با بیان اینکه برخی از این کاروان های اشرار حدود ۱۵۰ تفنگدار داشتند، افزود: برخی از این اشرار برای خود یک حکومت درست کرده بودند و برو بیایی داشتند.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه زمانی اگر می‌گفتند سپاه مرکز ایران را از اشرار پاکسازی خواهد کرد کسی باورش نمی‌شد، ابراز کرد: نقش حاج قاسم در امنیت داخلی خیلی پر رنگ است.

وی با بیان اینکه حاج قاسم سال ۷۴ مرکز ایران را از اشرار به صورت کامل پاک سازی کرد، تصریح کرد: در سال ۷۴ از یکی از مقر های این اشرار غذای یک لشکر را کشف و خارج کردیم.

سردار جهانبخش با بیان اینکه در مکتب حاج قاسم مبارزه با کرامت انسانی برابر بود، عنوان کرد: پاسداران وقتی یکی از اشرار را می کشتند بر او غسل میداند و کفن میکردند و برآن نماز می خوانند.

وی با بیان اینکه حاج قاسم به فکر خانواده های این اشرار نیز بود و آن ها را تامین می کرد و نمی گذاشت این ها خود تبدیل به دشمن شوند، ادامه داد: در بین لشکریان حاج قاسم اشراری بودند که تحت تاثیر قرارگرفته و توبه کرده و در لشکر او با اشرار مبارزه می کردند.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه در مکتب حاج قاسم دفع وجود ندارد و مکتب او سراسر جذب است، ابراز کرد: سردار سلیمانی از مرکز ایران که کانون ناامنی بود امنیت ایجاد کرد و این امنیت را تا بلندای جولان توسعه داد.

وی با بیان اینکه ۶۳ کشور در دفاع مقدس به عراق کمک می کردند، تصریح کرد: دفاع مقدس تنها جنگ کلاسیک بود که در دست دشمنان ما هم سلاح روسی و هم سلاح فرانسوی بود یعنی از هر دو بلوک به عراق کمک می‌شد.

سردار جهانبخش با بیان اینکه داعش به‌روز شده جنگ تحمیلی بود، عنوان کرد: سردار سلیمانی داعش را که عصاره اطلاعاتی نظام سلطه بود را با این مکتب نابود کرد.

وی با بیان اینکه این مکتب تهدید ها را به فرصت تبدیل کرد، افزود: اعتماد به نفس و توکل مهم ترین مولفه های این مکتب است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه نظام سلطه حدود ۳۰۰ سال است که به دنبال تجزیه ایران است، افزود: متاسفانه در زمان پهلوی دو تکه از خاک ایران، از ایران جدا شد که به تمامی خاک های جدا شده قبل از آن می ارزید.

وی با بیان اینکه اگر بحرین الان جزو خاک ایران بود کل خلیج فارس برای ایران می‌شد، افزود: ۴۷ درصد انرژی جهان از خلیج فارس می‌گذرد و عوارض این حجم از انرژی هزینه قابل توجهی است که می توانست برای ایران باشد.

سردار جهانبخش با بیان اینکه نظام سلطه هزاران هزار میلیارد در منطقه سرمایه گذاری کرده بود که ایران را تجزیه کند، تاکید کرد: این امر به واسطه مکتب حاج قاسم عملی نشد./ک

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر