logo
امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۷
[ شناسه خبر : ۲۴۸۰۳ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]

درخشش ۱۲ عضو کانون پرورش فکری زنجان در دومین مهرواره داستان آفرینش

درخشش-۱۲-عضو-کانون-پرورش-فکری-زنجان-در-دومین-مهرواره-داستان-آفرینش
دومین مهرواره داستان آفرینش که در مهر ۱۴۰۰ با انتشار فراخوان سراسری، کار خود را آغاز کرده بود در اولین روزهای زمستان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد و ۱۲ نفر از اعضای نوجوان و ارشد مراکز کانون پرورش فکری استان زنجان، افتخارآفرینی کردند.

به گزارش موج رسا; به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان؛ در پایان 2 مرحله داوری و از میان ۵۴۴ اثر رسیده از سوی ۴۲۵ شرکت‌کننده از سراسر کشور، ۹۳ نفر از اعضای انجمن‌های نویسندگان نوجوان کانون به عنوان نفرات برگزیده این رویداد کشوری معرفی شدند.

از این تعداد، آثار ۲۱ نفر نیز در بخش ویژه طنز در فهرست برگزیدگان قرار گرفت.

۱۲ نفر از اعضای نوجوان و ارشد انجمن داستان‌نویسان نوجوان سپیدار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان در این مهرواره، خوش درخشیدند که ۱۰ نفر از آن‌ها در بخش داستان و ۲ نفر در بخش ویژه طنز بودند.

مهسا میانجی، زینب شاهی، زهرا نعمتی، زهرا باقری، حدیث محمودی، معصومه دین‌محمدی، لیلا دوستی‌فرد، علی کابلی، سنا امینی و زهرا محمدی در بخش داستان و فاطمه تاران و مهسا سهرابی نیز در بخش طنز، حائز رتبه برگزیده شدند.

بر همین اساس، می‌توان از مریم بیات‌تبار و پریسا کرمی به عنوان مربی ادبی این عزیزان موفق نام برد و از تلاش‌های آن‌ها در این زمینه که حاصل به بار نشستن عضوهای خود می‌باشد، تقدیر و تشکر کرد.

شایان ذکر است که اعضای هیات انتخاب آثار در مرحله اول، متشکل از عالمه میرشفیعی، سمیه آورند، عزت صدیقی‌لویه، بتول پورشیخ، زهرا غلامی و حسین قربان‌زاده، همگی از کارشناسان و مربیان داستان‌نویس کانون استان‌ها بودند.

در مرحله پایانی نیز مژگان بابامرندی، فرزانه رحمانی و عباس قدیرمحسنی، 3 نفر از اهالی قلم و نویسندگان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کار انتخاب نهایی آثار و برگزیدگان را انجام دادند.

گفتنی است به دلیل تداوم شیوع بیماری کرونا شرایط برگزاری مهرواره به شکل حضوری و مراسم پایانی همچنان فراهم نیست اما با ارسال هدایای فرهنگی و لوح سپاس از برگزیدگان قدردانی می‌شود.

همچنین همانند سومین مهرواره شعر آفرینش در بخش جنبی دومین مهرواره داستان آفرینش نیز 3 کارگاه تخصصی نقد داستان به‌صورت مجازی برای برگزیدگان این رویداد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر