logo
امروز : جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۵:۵۴
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/6/9 ] [ 20 ذو القعدة 1444 ]
[ شناسه خبر : ۲۴۷۲۹ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
قالیباف:

تحول اقتصادی در گرو اصلاح ساختار ناکارآمد اجرایی است

تحول-اقتصادی-در-گرو-اصلاح-ساختار-ناکارآمد-اجرایی-است-
رئیس مجلس با بیان اینکه تحول اقتصادی در گرو اصلاح ساختار سنگین و ناکارآمد اجرایی است، گفت: اداره کشور باید مسئله محور باشد به این معنی که اولویت ها را بشناسیم و پیشران های تحول اقتصادی را شناسایی کرد.

به گزارش موج رسا; محمدباقر قالیباف ظهر امروز (یکشنبه ۵ دی ماه) در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی اظهار داشت: بازدید امروز از این جنبه اهمیت داشت که بحث علمی و فناورانه نقش زیادی در آن ایفا می کرد و نشان داد می توانیم به متخصصان داخلی در حوزه های مختلف اعتماد و تکیه کنیم. همچنین شاهد بودیم اقدامات خوبی در زمینه استفاده از تکنولوژی های نوین و انتقال فناوری انجام شده است.

وی افزود: یکی دیگر از نکات بارز این نمایشگاه این بود که همزمان با توسعه علم به ویژه در حوزه سلولی و پزشکی و حرکت در مرز دانش، این دستاوردها در حوزه صنعت و سلامت به کار گرفته می شود.

قالیباف با تاکید بر لزوم حرکت علمی کشور براساس نیازهای روز جامعه گفت: علم و توسعه فناوری حرکتی مطلوب و قابل احترام است، اما در اداره کشور باید مسئله محور باشیم، به نحوی که اولویت ها را بشناسیم و پیشران های تحول اقتصادی را شناسایی کرده و پروژه ها را براساس آن تعریف نماییم و همه ظرفیت های کشور را در این مسیر پای کار بیاوریم.

رئیس مجلس تصریح کرد: در حوزه استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی ما باید برنامه ریزی مطلوبی انجام دهیم، متاسفانه ما در حوزه صنعتی کردن ظرفیت های علمی و سرمایه گذاری مشکل داریم و باید این نقدینگی لجام گسیخته را به سمت صنعت سوق دهیم، به ویژه در شرایط تحریم که با موانع سرمایه گذاری خارجی مواجهیم، لازم است از ظرفیت های بخش خصوصی و سرمایه گذاری های این حوزه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه تحول اقتصادی در گرو اصلاح ساختار سنگین و ناکارآمد اجرایی است، گفت: لازم است سرمایه گذاری به سمت نهادهای غیردولتی که پیشران تحول کشور است، هدایت شود.

قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: برای اصلاح این ساختار در قانون بودجه ۱۴۰۰ اقدامات مطلوبی انجام شد، اما مجلس حتما تلاش خواهد کرد در برنامه توسعه هفتم و لایحه بودجه ۱۴۰۱ هدفگذاری را به نحوی انجام دهد تا با کمک جوانان توانمند و پیشکسوتان، تحول و امید در کشور ایجاد شود.

تاکید رئیس مجلس بر تامین محصولات مورد نیاز کودکان پروانه ای

رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از نمایشگاه جهاد دانشگاهی ضمن حضور در غرفه پژوهشکده زخم جهاد دانشگاهی و سایر بخش‌های فعال در حوزه پزشکی از نزدیک با دستاوردهای این بخش آشنا شدند که بخشی از آن مربوط به ساخت و بومی سازی پانسمان بیماران پروانه‌ای بود و در جریان این بازدید دکتر قالیباف ضمن تأکید بر اینکه امروز یکی از موضوعاتی که در این حوزه باید دنبال شود، کمک به کودکان پروانه‌ای برای تأمین نیازهای خود است، گفت: در این دو سال مشکلات زیادی را از این بچه ها به من اطلاع دادند و لازم است هر چه سریعتر محصولات این چنینی با توجه به محدودیت‌های واردات در اختیار جامعه هدف و بیماران قرار گیرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر