logo
امروز : دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۳:۵۸
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/7/4 ] [ 4 ذو الحجة 1443 ]
شناسه خبر : ۲۴۱۹۲

تغییر مهم آزمون دکتری ۱۴۰۱ برای قبول شدگان روزانه ۱۴۰۰

تغییر-مهم-آزمون-دکتری-۱۴۰۱-برای-قبول-شدگان-روزانه-۱۴۰۰
پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون دکتری سال ۱۴۰۰ با توجه به رای دیوان عدالت اداری در صورت انصراف می توانند در آزمون سال ۱۴۰۱ این مقطع شرکت کنند. پیش از این امکان قبول شدگان روزانه نبود.

به گزارش موج رسا; ثبت نام در آزمون دکتری تابع شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام در این آزمون است.

آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱ به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در روز جمعه ۶ اسفندماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

ثبت نام در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱ از دوشنبه اول آذرماه آغاز شده است و داوطلبان تا دوشنبه ۸ آذرماه ۱۴۰۰ فرصت دارند در این آزمون شرکت کنند.

امسال برای اولین بار شرایط شرکت دانشجویان انصرافی در دوره روزانه دکتری تغییر کرده است.

با توجه به رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به شماره ۱۹۵۰ تاریخ ۱۶ اسفندماه ۱۳۹۹ پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون دکتری سال ۱۴۰۰ می‌توانند در آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ ثبت نام و شرکت کنند.

این متقاضیان و همچنین دانشجویان در حال تحصیل در دوره روزانه مقطع دکتری سال‌های قبل، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ در صورت داشتن سایر شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون باید تا پایان مهلت مقرر ثبت‌نام آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ از تحصیل انصراف قطعی بدهند و در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل در زمان مقرر، در صورت قبولی در آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ قبولی آنان در آزمون لغو خواهد شد.

هزینه ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی ۲ میلیون و ۸۵ هزار ریال (۲۰۸ هزار و ۵۰۰ تومان) است که پرداخت آن به صورت اینترنتی انجام می‌گیرد و متقاضیان لازم است به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است با مراجعه به سایت سازمان سنجش آن را به منظور شرکت در آزمون یک مجموعه امتحانی خریداری کنند.

در مراحل مختلف فرآیند آزمون خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه به متقاضیان ارائه می‌شود و متقاضیانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند با انتخاب گزینه مربوطه می‌توانند مبلغ ۱۲ هزار ریال (یک هزار و ۲۰۰ تومان) به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه پرداخت کنند.

بر اساس دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱ امسال در ۱۲ مجموعه امتحانی با تغییراتی مواجه هستیم.

تغییرات رشته‌ها و مجموعه‌های امتحانی آزمون دکتری (Ph.D) سال ۱۴۰۱

ردیف مجموعه امتحانی رشته امتحانی تغییرات توضیحات
۱ علوم اقتصادی کد ۲۱۱۲ اقتصاد نفت و گاز گرایش‌های حقوق و قراردادهای نفت و گاز و بازارها و مالیه نفت و گاز حذف شد قید صرفاً پذیرش در دانشگاه امام صادق (ع) حذف شد.
۲ فلسفه علم کد ۲۱۳۸ تاریخ علم در دوره اسلامی رشته تاریخ علم در دوره اسلامی اضافه شد -
۳ مطالعات جهان کد ۲۱۶۱ ایرانشناسی رشته ایرانشناسی اضافه شد -
۴ مدیریت صنعتی کد ۲۱۶۴ مدیریت آماد و پشتیبانی رشته مدیریت آماد و پشتیبانی اضافه شد این رشته مربوط به به دانشگاه‌های نظامی و انتظامی است
۵ علوم ارتباطات کد ۲۱۷۵ مطالعات رسانه–رادیو و تلویزیون رشته مطالعات رسانه–رادیو و تلویزیون اضافه شد -
۶ محیط زیست کد ۲۱۷۷ آموزش محیط زیست و محیط زیست رشته آموزش محیط زیست و رشته محیط زیست با گرایش برنامه ریزی اضافه شد

پذیرش دانشجو در رشته «آموزش محیط زیست» فقط توسط دانشگاه پیام نور استان تهران مرکز تحصیلات تکمیلی تهران و پذیرش دانشجو در رشته «محیط زیست با گرایش برنامه ریزی» فقط توسط دانشگاه تهران صورت خواهد گرفت.

۷ مطالعات زنان کد ۲۱۷۸ مطالعات زنان و خانواده رشته مطالعات زنان و خانواده اضافه شد -
۸ ژئوفیزیک رشته‌های مرتبط با ژئوفیزیک ژئوفیزیک با گرایش زلزله شناسی با کد ۲۲۴۱ و ژئوفیزیک با گرایش ژئو الکتریک و الکترومغناطیس با کد ۲۲۴۲ اضافه شدند پیش از این ژئوفیزیک با یک کد در آزمون بود.
۹ مهندسی صنایع چوب و فرآورده‌های سلولزی کد ۲۴۱۷ مهندسی صنایع چوب و فرآورده‌های سلولزی رشته مهندسی صنایع چوب و فرآورده‌های سلولزی گرایش بیولوژی و آناتومی اضافه شد -
۱۰ معماری معماری منظر رشته معماری منظر از مجموعه معماری با کد ۲۵۰۲ حذف شد و به عنوان مجموعه معماری منظر با کد ۲۵۰۹ اضافه شد رشته‌های معماری منظر و مهندسی طراحی محیط زیست به مجموعه معماری منظر با کد ۲۵۰۹ اضافه شد
۱۱ پژوهش هنر کد ۲۵۰۴

حکمت هنرهای دینی / مطالعات رسانه- رادیو و تلویزیون

رشته‌های حکمت هنرهای دینی / مطالعات رسانه- رادیو و تلویزیون اضافه شد رشته «حکمت هنرهای دینی» فقط در دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب ارائه می‌شود
۱۲ بیوشیمی کد ۲۷۰۹ بیوشیمی رشته بیوشیمی اضافه شد اضافه شدن به گروه دامپزشکی
کد خبر 5359188

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *