logo
امروز : پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۷:۳۶
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/5/19 ] [ 17 شوال 1443 ]
شناسه خبر : ۲۴۱۹۰

توان تولید ۴۰ میلیون دز واکسن رازی را تا پایان سال داریم

توان-تولید-۴۰-میلیون-دز-واکسن-رازی-را-تا-پایان-سال-داریم
وزیر جهاد کشاورزی گفت: تا پایان دی ماه ۲۰ میلیون دز و تا پایان سال توان تولید ۴۰ میلیون دز واکسن رازی کوو پارس را داریم.

به گزارش موج رسا; سید جواد ساداتی‌نژاد در حاشیه تحویل تحویل ۵ میلیون دز واکسن رازی کوو پارس به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: این اتفاق نماد خودباوری و تلاش جوانان ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه از اعتماد وزارت بهداشت به مؤسسه رازی تشکر می‌کنم، تصریح کرد: امروز ۵ میلیون دز واکسن رازی کوو پارس به این وزارتخانه تحویل می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: فناوری تولید واکسن واکسن رازی کوو پارس از نوع پروتئین نوترکیب است که یک فناوری پیشرفته در دنیا محسوب محسوب می‌شود و اتفاقی نو و جدید در کشور بوده که توسط محققان داخلی اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه تا پایان دی ماه ۲۰ میلیون دز و تا پایان سال توان تولید ۴۰ میلیون دز واکسن رازی کوو پارس را داریم، خاطرنشان کرد: تا شهریور ماه سال آینده نیز بنا بر سفارش وزارت بهداشت تا ۹۰ میلیون دز تحویل دهیم.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه مؤسسه رازی آمادگی صادرات واکسن کرونای خود را دارد، گفت: بعد تأمین نیاز داخل این آمادگی به صورت کامل وجود دارد./مهر

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *