logo
امروز : جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱:۰۹
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/8/19 ] [ 21 محرم 1444 ]
شناسه خبر : ۲۴۱۶۵
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:

عملکرد ایران ترانسفو در  تولید و اشتغال مورد رضایت  رهبری از عملکرد شرکت در ارتباط تصویری با این مجموعه است

عملکرد-ایران-ترانسفو-در -تولید-و-اشتغال-مورد-رضایت -رهبری-از-عملکرد-شرکت-در-ارتباط-تصویری-با-این-مجموعه-است-
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت : عملکرد شرکت ایران ترانسفو در توسعه محصول و تولید و اشتغال مصداق بارز ابراز رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد شرکت در ارتباط تصویری با این مجموعه صنعتی است

به گزارش موج رسا; عزت الله اکبری تالار پشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تبیین عملکرد شرکت ایران ترانسفو در شرایط تحریم و کرونا، اظهار داشت: اعتقاد دارم اگردر تمام حوزه ها در کشور به افراد اجازه تولید دهیم دیگر تحریم معنایی نخواهد داشت و تحریم ها را زیر پا خواهیم گذاشت.

وی ادامه داد: ایران ترانسفو شرکتی برند و دارای مجموعه و تیمی منسجم، مدیریت خوب با دید و بینشی وسیع و آینده نگر می باشد. و عملکرد خوب شرکت در توسعه محصول و تولید و اشتغال را نتیجه این وضعیت قلمداد کرد که مصداق بارز آن ابراز رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد شرکت در ارتباط تصویری معظم له با این مجموعه صنعتی در سال ۹۹ می‌باشد.
این نماینده مجلس فرمایشات راهبردی و مدبرانه مقام معظم رهبری را رمز پایداری و مقاومت و استقلال کشور در شرایط بحران دانسته و اشاره کرد دولت سیزدهم و شخص آقای رییس جمهور مشتاق خدمت به مردم و کشور است  و همراهی سه قوه تحت امر رهبری عزیز را بهترین فرصت توسعه و تعالی کشور عنوان کرد. ایشان اظهار داشت ایران ترانسفو شرکتی است که  رشد بازار صادراتی مناسبی دارد و نیز توانسته نیاز داخلی کشور را در حد بالایی پاسخ دهد. بنابراین  دولت و دستگاه های دولتی باید مساعدت کنند و مانع و سدی در مسیر فعالیت این شرکت و سایر تولیدکنندگان ایجاد ننمایند و اگر تولید داخل وجود دارد از هرگونه واردات اکیدا و تحت هر عنوان ممانعت شود . این حمایت‌ها در شعار و عمل باید یکسان باشد و با ادبیات دولت گذشته با صنعتگران رفتار نشود .
اکبری ارتقای دانش در شرایط تحریم را با مشارکت دهی و بهره مندی از خدمات شرکت های دانش بنیان داخلی امری ضروری دانست  و بیان کرد: در این صورت هست که با توانمندسازی و خودباوری ،تحریم را شکست خواهیم داد.
رییس کمیسیون صنایع و معادن اظهار داشت مجلس نیز آماده است به دولت برای پیشرفت و آبادانی کشور کمک کند  و تولیدکنندگان می‌توانند از ظرفیت های قانونی مجلس در نظارت و قانونگذاری برای رفع موانع تولید استفاده کنند  و هرکجا که قانون مانع و سدی در مسیر تولید باشد، مجلس حاضر است آن قانون  را لغو و قانون دیگری را جایگزین کند . ایشان در ادامه گفت با حضور در شرکت‌های تولیدی و مطالعات و بازدیدهای میدانی بنا دارم از نزدیک از مشکلات آنها مطلع شده و در جهت رفع آن تلاش خواهم کرد.
وی در رابطه با مطالبات شرکت‌های تولیدی از دولت اینگونه توضیح داد که : پیشنهادی به دولت ارایه دادم که سازو کاری تشکیل داده و در این فرآیند یک موسسه یا بانک را قرار دهد و زمانی که دولت با مشکل مالی مواجه شد، سریعا در خواست کمک مالی از این موسسات و بانک ها برای پرداخت بدهی خویش استفاده نماید. 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین از پیشنهاد بررسی طرح عدم پلمپ شرکت های تولیدی در مجلس خبر داد که تصویب آن نتایج مثبت اقتصادی و اجتماعی بسیار خوبی برای دوام تولید و اشتغال و حیات واحد تولیدی خواهد داشت .
رییس کمیسیون صنایع و معدن در مجلس شورای اسلامی تقویت حوزه فعالیت استانداران و دیپلماسی اقتصادی از طریق  سفارت خانه های کشورمان در خارج را راه دیگر توسعه کارآمدی دولت در حوزه تولید و سرمایه گذاری دانست و افزود: بایستی سفارت خانه ها را برای انتفاع بخشی به امنیت ملی و اقتصادی تجهیز و تبدیل کرد.//ن
 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *