logo
امروز : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/8/16 ] [ 18 محرم 1444 ]
شناسه خبر : ۲۳۹۲۲
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن:

۵۲ هزار میلیارد تومان از اراضی تصرفی به بیت المال برگشت داده شد

۵۲-هزار-میلیارد-تومان-از-اراضی-تصرفی-به-بیت-المال-برگشت-داده-شد
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن گفت: طی ۲.۵ سال گذشته حدود ۵۲ هزار میلیارد تومان از اراضی تصرفی و تعرضی به بیت المال برگشت داده شده است.

به گزارش موج رسا; به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی جواد خردمند در آئین تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت ملی و زمین مسکن زنجان در محل سالن شهید داود احمدی راه و شهرسازی زنجان، اظهار کرد: مجموعه حفاظت زمین و مسکن در استان زنجان مجموعه‌ای توانمند و گلچینی از مدیران موفق راه و شهرسازی و فرماندهان توانمند و کاربلد هستند و ارتباط بین هر کدام از این مجموعه‌ها باید بیشتر از این تقویت شود.

وی با بیان اینکه یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در استان زنجان طی سال ۹۵ تشکیل شده است، ابراز داشت: موفقیت زمانی محقق می‌شود که بخش‌ها با هم ارتباط و تعامل خوبی با هم داشته باشند و حمایت‌های انتظامی در این موفقیت‌ها بسیار موثر بوده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن گفت: طی ۲.۵ سال گذشته حدود ۵۲ هزار میلیارد تومان از اراضی تصرفی و تعرضی به بیت المال برگشت داده شده است و این مهم مورد تایید املاک حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن قرار گرفته است.

خردمند با بیان اینکه طرح هوشمند سازی اجرا می‌شود و در یگان، حفاظت هوشمند فعال است، گفت: تلفن ۱۶۵۶ پل ارتباطی با مردم برقرار شده و قبلاً چنین ارتباطی را با مردم نداشتیم و تبلت‌ها برای رصد آنلاین زمین و مسکن هم فعال شده و امروز به صورت لحظه‌ای گزارش‌ها ثبت می‌شود.

وی از فعال شدن مرکز مانیتورینگ به عنوان یک برنامه کشوری خبر داد و گفت: تمام اراضی کشور به صورت آنلاین و با تجهیزات به روز رصد می‌شود و باید گام‌های جدی برداشته شود و تجهیزات فناورانه مورد تاکید است و در برخی از استان‌ها جی پی اس در خودروها و موتور سیکلت ها نصب شده و لحظه به لحظه بازدید از اراضی و جزئیات کنترل و ثبت می‌شود و با تلاش و مدیریت فرمانده یگان حفاظت ملی زمین و مسکن و راه و شهرسازی باید این مهم در این استان نیز محقق شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه نقشه برداری حقوقی در یگان حفاظت باید به سمت حرفه‌ای گرایی برود، ادامه داد: ایجاد ساختار نقشه برداری و عمران هم در برنامه ما پیش‌بینی شده است.

خردمند با بیان اینکه فرمانده سابق یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در استان زنجان اقدامات خوبی را طی سه سال گذشته در استان داشتند، گفت: ۲۴۴ متصرف شناسایی شده که از این تعداد ۲۱۴ نفر به مرجع حقوقی معرفی شدند.

شناسایی ۴۸ هزار متصرف اراضی در کشور

وی با بیان اینکه طرح راستی آزمایی در خصوص طرح هوشمند سازی نظارت و کنترل از اراضی را ابلاغ کردیم، افزود: در کشور ۴۸ هزار متصرف شناسایی شده و با اینکه ۴۳ سال از انقلاب می‌گذرد تاکنون  سراغی از  این افراد گرفته نشده بود در حالی که در اراضی دولت تصرف کرده بودند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن، سیاست یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن را استفاده از ظرفیت نیروهای جوان اعلام کرد و بیان داشت: ۳۵ اداره کل و ۳۵ فرمانده یگان حفاظت ملی زمین و مسکن داریم و فرمانده یگان ۳۰ استان تغییر یافته و از نیروهای جوان استفاده شده است.

خردمند بر لزوم تقویت ارتباط مستمر و قوی با پلیس پیشگیری تاکید کرد و افزود: تعامل باعث می‌شود تا بتوانیم از تصرفات اراضی ملی مسکن جلوگیری کنیم و می‌بایست فرمانده جدید یگان حفاظت زمین و مسکن استان زنجان از تجربیات فرمانده سابق این یگان استفاده کند.

وی افزود: هوشمندسازی نظارت بر اراضی از دیگر اقدامات شکل گرفته در یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن است و با کمک فناوری نوین تمامی اطلاعات ثبت و از راه دور نیز می‌توان این اراضی را تحت کنترل قرار دارد.

مسعود بیات‌منش گفت: مجموعه یگان حفاظت ملی زمین و مسکن در استان زنجان فعالیت و اقدامات خوبی را طی چند سال گذشته انجام داده است.

وی با تاکید بر اینکه اداره راه و شهرسازی متولی حفاظت و نگهداری املاک دولتی در داخل محدوده شهرها و در حریم شهرها هستند و در راستای حراست از این اراضی باید از تصرفات جلوگیری کنیم، بیان کرد: از زمان تشکیل یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در استان زنجان تاکنون سانتی متری از اراضی ملی به پرونده تصرفات اضافه نشده است و این یگان در نگهداری و حراست از اراضی ملی پیگیر بوده و از تصرفات ممعانت می‌کنند.  

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان با بیان اینکه فرمانده سابق یگان حفاظت ملی زمین و مسکن در این استان شبانه روز برای حفاظت از اراضی ملی تلاش کردند، گفت: در کشور بحث زمین‌خواری و تصرفات به یک پدیده مخرب تبدیل شده ولی حضور این یگان برکات خوبی را به دنبال داشته است.  

بیات‌منش با بیان اینکه موضوع ضابط قضایی یک حمایت قضایی از همکاران یگان حفاظت ملی زمین و مسکن است، ابراز داشت: تحقق این مهم قدرت و اعتبار همکاران در یگان را افزایش می‌دهد و فعالیت یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در خصوص ورود به جلوگیری از زمین خواری بیشتر می‌شود.  

وی با بیان اینکه اهمیت دادن به حمایت قضایی از یگان باعث می‌شود تا خادمین در حوزه املاک و مسکن خیال شان راحت باشد، ابراز داشت: این مهم امنیت خاطری برای اداره کل راه و شهرسازی استان است تا دغدغه حفاظت از اراضی را نداشته باشند.  مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان افزود: طی سه سال گذشته فرمانده سابق یگان حفاظت ملی زمین و مسکن در استان شبانه روز برای حفاظت از اراضی ملی تلاش کردند و به صورت متعهدانه و دلسوزانه برای حفاظت از اراضی بی وقفه فعالیت کردند.  

بیات منش بر لزوم استفاده فرمانده جدید یگان حفاظت ملی زمین و مسکن استان از تجربیات فرمانده سابق این یگان تاکید کرد و بیان داشت: مهدی باقری از افسران توانمند و نام آشنای نیروی انتظامی بوده و اشراف کامل به استان دارند.  

وی بر لزوم تکمیل شدن فرآیند حفاظت فنی و استفاده از ابزار تبلت و تکنولوژی در حفاظت از اراضی ملی تاکید کرد و افزود: پیشنهاد مشخص این اداره اضافه شدن کارشناسان حقوقی و نقشه بردار در چارت یگان است.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه چابکی در حوزه فنی و حقوقی در بخش خصوصی زیاد است، گفت: چابکی در حوزه فنی و حقوقی در سیستم اداری وجود ندارد و در این میان می‌توان با تمهیداتی از ظرفیت شرکتهای انتظامی که در استان وجود دارد در مباحث حقوقی از توانمندی آنها استفاده کرده و بحث بازنگری در شرح خدمات شرکتها اتفاق بیفتد.  

بیات منش بر لزوم تقویت هم افزایی و استفاده از توان یگان در دفاع از پرونده‌ها استفاده شود تاکید کرد و گفت: باید از توان یگان در دفاع از پرونده‌های تصرف اراضی ملی استفاده کنیم.  

وی با بیان اینکه امیدوارم این یگان در بحث پیشگیری و رفع تصرف و حفاظت از اراضی دولتی بتواند موفق عمل کند، افزود: با توجه به گستردگی اراضی در استان شناخت این اراضی سخت بود ولی با تشکیل یگان، حراست و حفاظت روند شناخت اراضی تقویت شده و باید این مهم بیشتر از این مورد توجه قرار گیرد.

در پایان این مراسم از خدمات سه ساله تیموری فرمانده سابق یگان حفاظت ملی زمین و مسکن استان تقدیر و مهدی باقری به عنوان فرمانده یگان حفاظت ملی زمین و مسکن استان منصوب شد./ع

 

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *