logo
امروز : چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۵:۱۷
[ شناسه خبر : ۲۳۷۵۲ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

موفقیت ۴۳ ساله نظام اسلامی به برکت خون شهیدان است

موفقیت-۴۳-ساله-نظام-اسلامی-به-برکت-خون-شهیدان-است-
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: هر موفقیت در ۴۳ سال به برکت خون شهیدان و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه است.

به گزارش موج رسا; آیت‌الله شیخ علی خاتمی امروز در مراسم اجلاسیه کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان، با خیر مقدم به حضور میهمانان اجلاسیه کنگره شهدای استان زنجان  اظهارداشت: جنگ ذاتا چیز خوبی نیست و ویرانی و نابسامانی اقتصادی از هم پاشیدگی کانون خانواده‌ها و تبعات دارد.

وی ادامه داد: زمانی که صدام با حمایت کشورهای جهان به ایران حمله کرد، ما نجنگیدم و دفاع کردیم و زمانی که کشور شاه زده و وبا زده بود و معمار کبیر انقلاب پرچم آزادی را به دست گرفت و امت به دنبال او حرکت کرد و با عنایت الهی و مجاهدت مجاهدان پیروزی نصیب کشور شد.
امام جمعه زنجان خاطرنشان کرد:  ویرانی ۲ هزار و ۵۰۰ سال شاهنشاهی با دم مسیحایی آن ابرمرد و خدا مرد که معتقد بود مردم محروم صاحبان اصلی و ولی نعمتان انقلاب هستند، در حال بازسازی بود که دشمن از هوا، زمین و دریا حمله کرد و یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر از مرزهای آبی و خاکی و هوایی را تسخیر کرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان اینکه در برابر تهدید دشمن یک راه تسلیم بود و باید به صدام خوش آمد می‌گفتیم، افزود: اگر چنین می‌کردیم نیازی به انقلاب و تقدیم ۷۰ هزار شهید نبود، افزود: راه دوم انتخاب مسیر امیرالمومنین(ع) در جنگ صفین بود که در مقابل معاویه یا باید اقرار به ذلت می‌کرد یا شمشیر به دست گرفته و از هویت و شرف آزادی عزت و سرافرازی دفاع می‌کرد که ملت ایران راه آزاد مردی را همچون حضرت امیر انتخاب کردند.
آیت‌الله خاتمی بیان داشت: خدایا تو شاهدی که ما به ندای آن قدیس بزرگ لبیک گفته و جنگ ایران و عراق را که جنگ جهانی بود و ژنرال‌های آمریکایی و روسی آن را فرماندهی کرده و ۴۴ کشور رسما از آن حمایت می‌کردند، را با پیروزی به پایان رساندیم.
وی گفت: در حالی که جمعیت زنجان در دوران دفاع مقدس تنها ۶۲۰ هزار نفر بود، ۳ هزار و ۵۳۵ شهید با آن جمعیت تقدیم شد و نیروهای زنجان در این دوران افتخار آفرینی کردند.
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس، ۱۸۸ هزار شهید در جبهه و ۱۷ هزار شهید به دلیل ترور  تقدیم کرد که هزینه‌های نظام اسلامی در این زمینه بود، افزود: دشمن هم هزینه داد و در حالی که این انقلاب همچنان با صلابت ایستاده است اما صدام و پیروان آن به زباله دان تاربخ پیوسته‌اند.
آیت‌الله خاتمی گفت: خداوند متعال از ما صداقت دید و نصرت الهی نصیب ما شد در حالی که در جنگ جهانی دوم تسلیم شدیم و ۹ میلیون کشته در اثر گرسنگی و بی دارویی به عنوان هزینه سنگین پرداخت شد اما وقتی ایستادیم پیروزی نصیب ما شد.
وی بیان داشت: هر موفقیت در ۴۳ سال به برکت خون شهیدان و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه است.
امام جمعه زنجان با تقدیر از دست‌اندکاران کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان، افزود: اجر شما با خداوند متعال باشد.
وی ادامه داد: سلام مردم را به محضر مقام معظم رهبری عرضه داشتیم و ایشان نقشه راه را ترسیم کرده و سلام مردم زنجان را جواب داده و تاکید کردند در زندگی نامه شهیدان خصوصیات اخلاقی را بیابیم و خاطرات و صیتنامه شهدا را مسیر راه خود قرار دهیم.//ن
 

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر