logo
امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۹
[ شناسه خبر : ۲۳۶۶۶ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان:

اعتبار ۳ میلیارد تومانی ساماندهی مزارهای شهدای زنجان را به اتمام می‌رساند

اعتبار-۳-میلیارد-تومانی-ساماندهی-مزارهای-شهدای-زنجان-را-به-اتمام-می‌رساند-
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: اعتبار ۳ میلیارد تومانی ساماندهی مزارهای شهدای زنجان را به اتمام می‌رساند.

علی کاظمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهارداشت: در حال حاضر ۹۲ درصد مزارهای شهدای استان زنجان در شهرها و روستاها ساماندهی شده است.

وی با بیان اینکه ۸ درصد مزارهای شهدا هنوز در شهرهای استان ساماندهی نشده است، افزود: برای ساماندهی باقی مانده مزار شهدای استان نیازمند ۳ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: مزارهای شهدا با اعتبارات استانی ساماندهی می‌شوند و مسئولیت نگهداری و مرمت آنها برابر ماده ۱۱ قانون جامع ایثارگری برعهده دهیاری‌ها و شهرداری‌ها است که در حال حاضر برخی از مزارهای شهدای استان نیازمند مرمت است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان ادامه داد: بسیج سازندگی، بنیاد مسکن و بنیاد شهید در مورد ساماندهی مزار شهدا فعالیت می‌کنند که برای سفر رئیس جمهور به استان زنجان نیز درخواست اعتبار در این زمینه می‌شود.

کاظمی تصریح کرد: حفظ، نگهداری و مرمت مزارهایی که در اماکن مذهبی هستند، برعهده اوقاف و امورخیریه بوده و مزارهای واقع شده در مراکز گردشگری توسط میراث فرهنگی نگهداری می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در نگهداری، مرمت و حفظ امامزادگان عشق باید همت لازم باشد که در برخی مواقع این حفاظت به خوبی انجام نمی‌شود، افزود: نباید ساماندهی مزار شهدای استان تا کنون باقی می‌ماند.

این مسئول کمبود اعتبار را یکی از دلایل عقب ماندگی ساماندهی مزارهای شهدای استان عنوات کرد و افزود: از مبالغ تامین شده نیز تخصیص‌ها ناچیز بود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان یادآورشد: در گذشته پیمانکاران موظف به ساماندهی مزار شهدا در اجرای پروژه‌ها بودند که عدم ادامه این سیاست موجب عقب ماندگی در این زمینه شده است.

کاظمی از ساماندهی ۱۰۰ درصدی مزارهای شهری و روستایی در شهرستان‌های ابهر و خرم دره خبر داد و گفت: ۸ درصد باقی مانده در سایر شهرستان‌ها باید ساماندهی شود.//ن

 

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر