logo
امروز : جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰:۲۷
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/8/19 ] [ 21 محرم 1444 ]
شناسه خبر : ۲۳۶۵۱
رئیس دانشگاه آزاد استان زنجان:

اپلیکیشن شهدای خط خون در زنجان رونمایی می‌شود

اپلیکیشن-شهدای-خط-خون-در-زنجان-رونمایی-می‌شود
رئیس دانشگاه آزاد استان زنجان از رونمایی اپلیکیشن شهدای خط خون در زنجان خبرداد و گفت: این اپلیکیشن توسط مرکز رشد دانشجویی دانشگاه آزاد ابهر طراحی شده که در این اپلیکیشن مشخصات همه شهدای کشور همچنین شهدای استان زنجان گنجانده می‌شود.

به گزارش موج رسا; علیرضا فیروزفر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان زنجان با اشاره به اینکه واگذاری مسئولیت کمیته علمی و پژوهشی کنگره ملی 3535 استان زنجان به این دانشگاه توفیق بزرگی برای این دانشگاه بود اظهار کرد: نام و یاد شهدا همیشه مایه برکت بوده و این توفیقی که شامل حال ما شده قطعا با عنایت شهدا بوده و این موضوع قطعا موجب اعتلای دانشگاه خواهد شد.

وی با تاکید براینکه بعد از محول شدن مسئولیت کمیته علمی پژوهشی کمیته به دانشگاه آزاد اسلامی زنجان فعالیت این کمیته از اواخر تابستان سال گذشته آغاز شد افزود: این کمیته جزو اولین کمیته‌های کنگره ملی شهدا بود که فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس دانشگاه آزاد استان زنجان یادآور شد: با برگزاری جلسات مختلف با نمایندگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان بحث‌های مختلف صورت گرفت و جمع بندی جلسات این بود که فعالیت‌های کمیته‌ در قالب یک همایش برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه براین اساس مقرر شد این کمیته حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی را در دستور کار خود قرار دهد افزود: طرح بررسی و تحلیل محتوایی کتاب‌های زندگی نامه‌ شهدا در همایش هفته آینده رونمایی خواهد شد.

فیروزفر بیان داشت: در این پژوهش سعی شده نکات برجسته از اسناد و کتاب‌های مختلف زندگی نامه شهدا استخراج و در قالب یک طرح در یک مجموعه گردآوری خواهد شد و در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

نشست خبری دانشگاه آزاد زنجان

وی با تاکید براینکه فراخوان مقاله در پاییز سال گذشته انجام شد و برای این مقالات سه محور با 17 موضوع تعیین شد ادامه داد: در این 17 موضوع فراخوان همایش منتشر شد، ابتدا قرار بود در بهار 1400 همایش را برگزار کنیم و برای غنا بخشی به همایش و به خاطر مقارن شدن همایش با کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان مهلت فراخوان تمدید شد.

رئیس دانشگاه آزاد استان زنجان با تاکید براینکه مقالات متعددی به دبیرخانه واصل شد و 4 مقاله برتر در همایش ارائه خواهد شد ابراز کرد: با توجه به حساسیت موضوع مقالاتی که به دبیرخانه ارسال شده در دو مرحله داوری شدند.

وی با تاکید براینکه محتوای مقالات توسط کمیته ویژه مورد بررسی قرار گرفته است افزود: تلاش شده مقالات انتخاب شده کاملا در جهت ارزش‌های دفاع مقدس باشد.

فیروزفر با تاکید براینکه در همایش پیش رو از کار نو آورانه‌ دانشگاه آزاد واحد ابهر نیز رونمایی خواهد شد ادامه داد: اپلیکیشنی با عنوان خط خون توسط مرکز رشد دانشجویی این دانشگاه طراحی شده که در این اپلیکیشن مشخصات همه شهدای کشور همچنین شهدای استان زنجان گنجانده شود.

وی افزود: با مراجعه این نرم افزار در نواحی مختلف تمامی مشخصات مربوط به آن شهیدی که مد نظر است ارائه می‌شود و طراحی این نرم افزار توسط تیمی متشکل از اساتید و دانشجویان دانشگاه واحد ابهر انجام شده است.

نشست خبری دانشگاه آزاد زنجان

نشست خبری دانشگاه آزاد زنجان

نشست خبری دانشگاه آزاد زنجان

رئیس دانشگاه آزاد استان زنجان در ادامه با اشاره به انتقال فرهنگ و ارزش‌های دوران دفاع مقدس به نسل‌های امروز جامعه افزود: به نظر بنده اگر ما موفق می‌شدیم ارزش‌هایی که شهدا به یادگار گذاشتند را با زبان امروزه به نسل‌های جوان جامعه منتقل کنیم الان در جامعه هیچ مشکل فرهنگی نداشتیم.

وی با تاکید براینکه ما تا به امروز نتوانستیم از این نعمت بزرگ برای اعتلای فرهنگ کشور استفاده کنیم ادامه داد: جنگ‌های مختلفی در دنیا اتفاق افتاده و خیلی‌ها از این جنگ‌ها برای کشور خود بهره‌برداری کردند.

فیروزفر با اشاره به اینکه امروز ما فیلم‌های سینمایی آنچنانی در مورد رشادت‌های رزمندگان که در طول هشت سال دفاع مقدس انجام دادند تهیه نکردیم افزود: انتقال ارزش‌های دفاع مقدس و ارزش‌‌هایی که شهدا از خود به یادگار گذاشتند اگر با زبان امروز دنیا نباشد اتفاق نمی‌افتد.

وی زبان دنیای امروز را سینما و فضای مجازی عنوان کرد و افزود: بنا براین باید برای انتقال این ارزش‌ها از ظرفیت‌های موجود در این حوزه‌ها استفاده شود./ع

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *