logo
امروز : شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲:۳۶
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/6/3 ] [ 14 ذو القعدة 1444 ]
[ شناسه خبر : ۲۳۴۵۴ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]

مذاکرات ایران و سعودی قدم بزرگی در راه پیشرفت منطقه است

مذاکرات-ایران-و-سعودی-قدم-بزرگی-در-راه-پیشرفت-منطقه-است
رئیس جمهوری عراق در سخنانی با ابراز امیدواری نسبت به از سرگیری مذاکرات میان تهران و ریاض، آن را مقدمه ای برای پیشرفت در منطقه غرب آسیا دانست.

به گزارش موج رسا; به نقل از اسپوتنیک، رئیس جمهور عراق روز شنبه نسبت به از سرگیری دور جدید مذاکرات میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی واکنش نشان داد.

 
«برهم صالح» در اظهاراتی که دفتر ریاست جمهوری عراق آن را منتشر کرد، ضمن استقبال از مذاکرات تهران و ریاض و دعوت از دیگر کشورهای منطقه از جمله ترکیه و سوریه برای پیوستن به مذاکرات صلح آمیز تأکید کرد: «گفتگو میان ایران و سعودی اقدام بزرگی است».
 
وی اشاره کرد: «برخی چالش‌ها وجود دارد اما نسبت به حل آنها از طریق ادامه گفتگوها امیدواریم. عراق و منطقه به این گفتگوها نیاز دارند. عربستان سعودی و ایران کشورهای بزرگی هستند».
 
صالح افزود: «روابط عراق با جهان عرب مهم است و تاکنون پیشرفت چشمگیری به خود دیده است. روابط میان عراق و عربستان هم ریشه دار و مهم است. امنیت جهان عرب هم بدون عراق قوی، امکان پذیر نیست».
 
رئیس جمهور عراق در ادامه همچنین بر ضرورت تشکیل فوری دولت پس از برگزاری انتخابات پارلمانی عراق و جلوگیری از تکرار تجربیات اشتباه گذشته تأکید کرد./دانا

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر