logo
امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۲۶
[ شناسه خبر : ۲۳۴۰۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]

اصلاحیه قانون بسیج سازندگی به تأیید کمیسیون امنیت ملی رسید

اصلاحیه-قانون-بسیج-سازندگی-به-تأیید-کمیسیون-امنیت-ملی-رسید
سردار زهرایی با اشاره به عدم حمایت قانون از جهادگران گفت:‌ اصلاحیه قانون بسیج سازندگی در کمیسیون امنیت ملی رأی آورده است که پس از بررسی در مجلس، حمایت خوبی از جهادگران بسیجی به عمل خواهد آمد و فعالیت‌های جهادی توسعه بیشتری خواهد یافت.

به گزارش موج رسا; سردار زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی، در گفتگو با دیار آفتاب، ضمن بیان وظایف این سازمان، در واکنش به مباحثی پیرامون احیای دوباره جهاد سازندگی، گفت: بسیج سازندگی در خلأ از بین رفتن جهاد سازندگی به وجود آمد و جهاد سازندگی گذشته امروزه به بسیج سازندگی تبدیل شده. اگر برخی به دنبال احیای جهاد سازندگی هستند، بدانند که ایجاد ساختار مشکلی را حل نمی کند بلکه باید افرادی با روحیه جهادی بر سر کار بیایند تا شاهد عمل جهادی باشیم.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی مفتخر به ایجاد ۴۲هزار گروه جهادی است، افزود: ایجاد این سازمان در راستای دستور مقام معظم رهبری و برای سازماندهی، صیانت، هدایت و نظارت بر گروه های جهادی بود.

زهرایی با اشاره به وجود مشکلاتی در قانون بسیج سازندگی مصوب سال ۱۳۸۶، گفت: تصویب آن قانون باعث شد تا بسیج سازندگی به دستگاهی اجرایی برای اجرای پروژه های کوچک، زودبازده و محرومیت زدا تبدیل بشود. منتهی در قانون تصریح شده که دستگاه های اجرایی مجاز به واگذاری پروژه ها هستند و همین باعث شده تا برخی دستگاه ها با سیاسی بازی از واگذاری پروژه ها خودداری کنند و باعث شود تا بسیج سازندگی به اهداف خود نرسد و نتواند مشکلات را به طور جامع و کامل رفع کند.

وی با اشاره به عدم حمایت قانونی از جهادگران در قانون سال ۱۳۸۶، گفت: خلأ قانونی باعث شده بود تا اگر جهادگری در هنگام خدمت به محرومین دچار سانحه شده یا فوت کند، هیچ حمایت قانونی از او نشود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی تصریح کرد: این دو مشکل باعث شد تا اصلاحیه ای در قانون داده و آن را به مجلس ارسال کنیم. در اصلاحیه جدید آمده، دستگاه ها اجرایی بر اساس آمادگی گروه های جهادی و بسیج سازندگی مکلف به واگذاری پروژه های محرومیت زدایی شوند. دوما بیمه خدمات درمانی و ایثارگری مشمول جهادگران شده و اگر خدایی نکرده در این راه فوت شدند جزو شهدای خدمت به حساب بیایند. اصلاحیه قانون به کمیسیون امنیت ملی رفته و طی دو جلسه رای گیری کلیات و جزئیات آن رای آورد.

وی ادامه داد: پس از تعطیلات مجلس، موضوع در صحن علنی مطرح می شود و در صورت رای دادن اکثریت وکلای ملت، قانون اصلاح خواهد شد و در این صورت شاهد گسترش گروه های جهادی و حرکات جهادی که مطالبه رهبر انقلاب است، خواهیم بود./فارس

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر