logo
امروز : یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/2/28 ] [ 16 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۲۳۳۰
علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با موج رسا:

انقلابی‌گری اوج عقلانیت است/ عده‌ای قبله‌گاه خود را به سمت آمریکا گرفته‌اند/ هزینه بردگی غرب غیرقابل جبران است

انقلابی‌گری-اوج-عقلانیت-است-عده‌ای-قبله‌گاه-خود-را-به-سمت-آمریکا-گرفته‌اند-هزینه-بردگی-غرب-غیرقابل-جبران-است

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به هزینه‌های چالش و سازش با دشمن گفت: هزینه بردگی غرب غیرقابل جبران است.

علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه در دوره انتخابات ریاست جمهوری برخی از نامزدها برای تعدادی رای خیلی از واقعیت‌ها را جعل کردند، اظهار کرد: با این کار جای جلاد و شهید تعویض شد و به نظر می‌رسد این جعل واقعیت پیام نادرستی را به نسل جدید منتقل کرد و این دلیلی بود تا مقام معظم رهبری این تذکر را بدهند که نباید جای جلاد و شهید عوض شود.

وی با بیان اینکه وقایع رخ داده باید به صورت واقعی به جامعه منتقل شود، افزود: در خصوص بحث عقلانیت و انقلابی‌گری نیز باید گفت که متاسفانه برخی به واسطه انتخابات نکات نادرستی را جمع‌بندی کردند و به یک نوعی ادامه مسیر را دست کشیدن از انقلابی‌گری معرفی کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با تاکید بر اینکه انقلابی‌گری اوج عقلانیت است، خاطرنشان کرد: انسان در اوج عقلانیت در جایگاه انقلابی‌گری قرار می‌گیرد و این مسیر نتایج دنیوی و اخروی داشته باشد.

وی با بیان اینکه اهداف ما در انقلاب اسلامی مغایر با خواسته‌های آمریکا است، گفت: اگر ما بنا گذاشتیم که ایران را سرآمد کرده و به جامعه‌ای الگو و نمونه در پیش روی جامعه بشری قرار دهیم به طور یقین با مخالفتهای آمریکا روبرو خواهد شد.

زاکانی بیان کرد: آمریکایی‌ها به هیچ وجه راضی نمی‌شوند که یک الگوی اسلامی در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، علمی و سیاسی دارای برجستگی‌های ویژه‌ای باشد تا چشم جهانیان را به خود خیره کند.

وی با بیان اینکه بزرگترین چالش ما این است که آمریکایی‌ها نمی‌خواهند ایران پیشرفت کند، افزود: آمریکایی‌ها برای پیشبرد اهداف خود و جلوگیری از پیشرفت ما به دنبال تحمیل هزینه‌های مختلف هستند و ما نیز برای اینکه به قله برسیم باید سختی راه را طی کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم اظهار داشت: در مقابل این راه راه دومی نیز وجود دارد و آن اینکه با آمریکا کنار بیاییم و به نظرم بزرگترین هزینه همین عقب افتادگی است که باید برای همیشه قبله‌گاه خودمان را آمریکا قرار دهیم.

وی تصریح کرد: راهی که برای رسیدن الگوی کامل و جامعه پیش رو در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، علمی و اجتماعی وجود دارد دارای یک هزینه بوده و هزینه دیگری نیز با عنوان هزینه عقب افتادگی و بردگی غرب است و به نظرم اینها قابل مقایسه با یکدیگر نیستند.

زاکانی با تاکید بر اینکه ما باید مسیر خودمان را دنبال کنیم، خاطرنشان کرد: نباید از این هزینه‌های که برای ما در رسیدن به جامعه پیش رو ایجاد می‌کنند، بترسیم و در مقابل به هیچ وجه عزت و دور نگری و عمق بینش مردم ایران اجازه نمی‌دهد راه بردگی را مجددا در این کشور تحمیل کنند.

وی با اشاره به اینکه چالش با آمریکا در راه رسیدن به یک ایران الگو برای ما منفعت است، خاطرنشان کرد: ما باید مسیر مشخص و کاملا امیدوار کننده را در پیش بگیریم و زیر بار بردگی جدید نرویم.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *