logo
امروز : جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۶:۱۴
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/6/9 ] [ 20 ذو القعدة 1444 ]
[ شناسه خبر : ۲۳۲۹۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]

نتیجه ۸ سال بزک دولت برجام: «فعلا غم‌ نان داریم»!

نتیجه-۸-سال-بزک-دولت-برجام:-«فعلا-غم‌-نان-داریم»!
سایت کارچاق‌کن دولت روحانی و برجام در طول ۸ سال گذشته، به گوشه‌ای از میراث ناکارآمدی‌های دولت مدعی تدبیر و امید اذعان کرد.

به گزارش موج رسا; «روزنامه کیهان» در ستون اخبار ویژه خود نوشت:

عصر ایران که قصد داشته دولت سیزدهم را از ایده‌های بزرگ منصرف کند، می‌نویسد: رئیس‌جمهور رئیسی و تیم اقتصادی او برای حل مشکلات کشور وعده‌های بسیاری دادند که یکی از مهم‌ترین آنها ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال است. اتفاقی که اگر بیفتد یک امر بسیار پسندیده است.

این سایت در عین حال می‌افزاید: «بهتر است دولت سیزدهم برای آغاز کار، سنگ بزرگ بر ندارد که سنگ ریزه‌های بسیاری جلوی پای مردم افتاده است که برداشتن آنها صد دعای خیر به همراه دارد.

بسیاری از مردم امروز مشکلات روزمره دارند و در تامین معیشت خود مانده‌اند. قیمت‌ها اگر در مسابقات صخره‌نوردی جهانی شرکت می‌کردند، قطعا رکوردی عجیب را به نام خود می‌زدند. چشمت را که بر می‌گردانی قیمت یک کالا بالا رفته است. نکته جالب این است که ما فقط بالا رفتن قیمت‌ها را می‌بینیم و خبری از پایین آمدن آنها نیست. گویی که آن بالا خوش آب و هواتر است.

خودمانیم، اغیار که این یادداشت را نمی‌خوانند؛ بخشی از مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند و فعلا آرزوی‌شان داشتن رساندن یک ماه مالی به آخر است. خیلی‌ها به واسطه گرانی، دیگر توان خرید گوشت و مرغ را ندارند. بماند که بخشی حتی دیگر نمی‌توانند از پس خرید تخم مرغ و سیب زمینی هم برآیند.

مثلا چقدر بهتر بود یکی از اولین دستورات رئیس‌جمهور به بانک‌ها که در عصر کرونا، مثل بختک به خاطر یکی، دو قسط عقب افتاده به روی زندگی مردم نیفتند و زنگ پشت زنگ نزنند.

وقتی کسی دچار خونریزی است، ابتدا سعی می‌کنند جلوی خونریزی را بگیرند و بعد به سراغ درمان و به ثبات رساندن وضعیت او بروند. زندگی ما هم همین است. بهتر است ابتدا جلوی خونریزی که همان گرانی و تورم است را بگیرند و بعد به سراغ کارهای دیگر بروند.

طبقه متوسط در ایران در حال نابودی است. کم کم جامعه به دو دسته داراها و ندارها تقسیم می‌شود. البته همین دسته ندارها هم خود به چندین دسته دیگر تقسیم می‌شود که مجال آن در این نوشتار نیست.

کارهای بزرگ و فیل هوا کردن را بگذارید برای زمانی که مشکلات معیشتی مردم حل شده است. فعلا غم نان داریم».

اعتراف پایان این سایت بزک‌کننده سوءمدیریت دولت روحانی در گذشته، در حالی است که مدعیان تدبیر و امید وعده داده بودند، چنان رونقی به اقتصاد بدهند و مردم را از درآمد سرشار سازند که نیازی به پول ناچیز یارانه نداشته باشند!

منبع: مشرق

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر